Rossiya parlamenti 31-dekabrni dam olish kuni deb belgilash haqidagi qonun loyihasini rad etdi. Bu qaror oxirgi majlisda ma’lum bo‘lgan. Ammo bu yil barcha rossiyaliklar va muhojirlar 31-dekabr kuni ishga chiqishi kerakligini anglatmaydi. Yangiliklardagi ma’lumot har yili 31-dekabrni dam olish kuni sifatida belgilash haqidagi qonun Rossiyada rad etilgani haqida. Bu yil esa muhojirlar, xuddi rossiyaliklar kabi 29-dekabrdan 8-yanvargacha dam oladi.
“TACC”ning xabar berishicha, Davlat Dumasi 31-dekabrni har yili dam olish kuni deb belgilash haqidagi qonun loyihasini qabul qilmagan. Ammo bu yil 31-dekabr 7-yanvardagi dam olishning surilishi hisobiga ish kuni emas.
Avvalroq 28-dekabr to‘laqonli ish kuni sifatida qolishi haqida xabar berilgan edi. Chunki dam olish kuni yangi yil munosabati bilan bayram kunlarini uzaytirish maqsadida 30-dekabrga surilgan edi. Rossiyadagilar 2024-yil dekabr oyida jami 21 kun ishlaydi, 10 kun dam oladi.

Госдума РФ отклонила законопроект, предлагавший сделать 31 декабря нерабочим праздничным днем. Это решение было принято в ходе последнего заседания. Но , это не значит, что в этом году 31 декабря все должны выйти на работу. Предложение было о том, чтобы признать 31 декабря нерабочим праздничным днем. В этом году мигранты, как и россияне отдыхают с 29 декабря до 8 января.
«Госдума отклонила законопроект, которым предлагалось сделать 31 декабря нерабочим праздничным днем», — передает ТАСС. Однако в этом году 31 декабря будет нерабочим днем за счет переноса выходного с 7 января.
Ранее сообщалось, что 28 декабря останется полноценным рабочим днем, поскольку выходной был перенесен на 30 декабря, чтобы удлинить сделать новогодние праздники. Всего в декабре 2024 года россиян ждет 21 рабочий день и десять выходных.