Приморск ўлкасидаги Aртём шаҳарчасидаги ётоқхоналардан бирида Марказий Осиёдан Россияга келган хорижлик ишчилар ўртасида тунда оммавий муштлашув содир бўлди.
Приморск ўлкаси бўйича Ички ишлар вазирлиги матбуот хизматининг хабар беришича, ётоқхонада яшовчи икки нафар марказий осиёлик фуқарога бир неча ҳамюртларимиз келиб, темир эшикни бузиб, шахсий адоват асосида ватандошларини калтаклай бошлаган.
Воқеа жойига аҳоли полицияни чақирган. Жабрланувчилар ҳуқуқ-тартибот идораларига ариза билан мурожаат қилмаган, ҳодиса иштирокчилари эса кириш эшигини таъмирлаган.
Муштлашувда қатнашган муҳожирларнинг бир қисми Россияда ноқонуний бўлиб турган. Улардан 23 ёшдан 45 ёшгача бўлган уч нафари қўлга олинган. Ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари чет эл фуқаролари томонидан Россияда бўлиш режимини бузиш факти бўйича маъмурий иш қўзғатди, улардан иккитасига нисбатан Россия Федерацияси Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодексининг 18.8-моддаси 1.1-қисмига мувофиқ маъмурий иш очилган  (чет элликларнинг Россияда бўлиши тўғрисида).
Бундан ташқари, ички ишлар органлари томонидан фуқаролар тинчлиги ва осойишталигини бузганлиги учун мигрантларга 3 та баённома тузилди.
Ҳозирда муштлашувда қатнашган ноқонуний мигрантлар маъмурий қамоққа олинганлар учун камерада. Қонунга кўра, фуқаролар тинчлигини бузган қўлга олинган хорижликлар Россия ҳудудидан чиқариб юборилиши мумкин.

В одном из общежитий приморского города Артём ночью произошла массовая драка между иностранными работниками, приехавшими в Россию из Центральной Азии.
Пресс-служба УМВД по Приморскому краю сообщила, что к двум проживающим в общежитии выходцам из Средней Азии явились несколько соотечественников, которые выломали входную железную дверь и принялись избивать земляков на почве личной неприязни.
Жильцы вызвали на место инцидента полицию. Пострадавшие обращаться в правоохранительные органы с заявлением не стали, а входную дверь участники инцидента отремонтировали.
Часть мигрантов, участвовавших в драке, находились на территории России незаконно. Трое из них, в возрасте от 23 до 45 лет, были задержаны. Правоохранительные органы начали административные производства по факту нарушения иностранными гражданами режима пребывания в России, два из которых — по части 1.1 статьи 18.8 КоАП РФ (о нахождении иностранцев в РФ без документов, подтверждающих право пребывания). Кроме того, полиция составила три протокола о нарушении тишины и покоя граждан.
Теперь участвовавшие в драке нелегальные мигранты находятся в камере для административно задержанных. Согласно закону, задержанные иностранцы, нарушившие покой граждан, могут быть выдворены с территории России.