Россиянинг “Азимут” авиакомпанияси Сочи ва Урганчни тўғридан-тўғри қатновлар билан боғлади.
29 март куни маҳаллий вақт билан соат 05:07 да Россиянинг “Азимут” авиакомпанияси самолёти Сочи-Урганч-Сочи йўналиши бўйича биринчи мунтазам қатновини амалга оширди. Анъанага кўра, бортида 61 нафар йўловчиси бўлган “Sukhoi Superjet 95” ҳаво кемаси сув аркаси билан тантанали равишда кутиб олинди.
Сочидан Урганч халқаро аэропортига парвозлар ҳафтада бир марта — чоршанба кунлари амалга оширилиши режалаштирилган.
Қайд этиш жоизки, “Азимут” Урганчни Россиянинг бошқа шаҳарлари — Москва ва Минералние Води билан ҳам боғлайди.
Шунингдек, 2023 йил 27 мартдан бошлаб Россия авиаташувчиси Минералние Води — Самарқанд — Минералние Води йўналиши бўйича парвозлар частотасини оширди. Парвозлар ҳафтасига икки марта — сешанба ва жума кунлари амалга оширилади. Илгари парвозлар фақат сешанба кунлари амалга оширилар эди.
“Азимут” — Ростов-Дон ва Краснодарда жойлашган Россия авиакомпанияси ҳисобланади, деб хабар беради “Uzbekistan Airports”.

Российская авиакомпания «Азимут» связала прямыми рейсами Сочи и Ургенч.
29 марта самолет российской авиакомпании «Азимут» в 05:07 по местному времени выполнил первый регулярный пассажирский рейс по маршруту Сочи — Ургенч — Сочи. По традиции, воздушное судно типа Sukhoi Superjet 95 с 61 пассажиром на борту торжественно встретили водной аркой.
Планируется, что рейсы из Сочи в международный аэропорт «Ургенч» будут выполняться один раз в неделю — по средам.
Стоит отметить, что «Азимут» также связывает Ургенч с другими российскими городами — Москвой и Минеральными Водами.
Также, российский авиаперевозчик с 27 марта 2023 года увеличил частоту полетов по направлению Минеральные Воды — Самарканд — Минеральные Воды. Авиарейсы будут выполняться дважды в неделю — по вторникам и пятницам. Ранее, рейсы осуществлялись только по вторникам.
«Азимут» — российская авиакомпания, базирующаяся в Ростове-на-Дону и Краснодаре, сообщает “Uzbekistan Airports”.