“Ўзбекфильм” киностудиясида бўлиб ўтган учрашувда Россиянинг Ўзбекистондаги элчиси Олег Мальгинов ва Кинематография агентлиги бош директори Фирдавс Абдухолиқовлар шу ҳақда сўзлашди.
Июнь ойида Санкт-Петербург иқтисодий форуми доирасида Россияда ўзбек киноси кунларини ўтказиш режалаштирилган.
Ўз навбатида, сентябрь ойида ўзбекистонликлар Тошкент халқаро кинофестивали доирасида рус фильмларини томоша қилишлари мумкин бўлади.
Учрашувда Мальгинов “Ўзбекфильм” киноконцернининг энг янги павильонларини ҳам кўздан кечирди, деб ёзади Sputnik Ўзбекистон.

В частности, об этом говорили на встрече в “Узбекфильме” посол России в Узбекистане Олег Мальгинов и гендиректор Агентства кинематографии Фирдавс Абдухаликов.
Дни узбекского кино в России планируют провести в июне на полях Санкт-Петербургского экономического форума.
В свою очередь, в сентябре узбекистанцы смогут посмотреть российские фильмы в рамках Ташкентского международного кинофестиваля.
Во время встречи Мальгинов также осмотрел новейшие павильоны киноконцерна «Узбекфильм», пишет Sputnik Узбекистан.