Россиянинг Саратов вилоятида Ўзбекистон фуқаролари ЙТҲга учради. Беш киши жабрланган, улардан уч нафари касалхонага ётқизилган.
Бу ҳақда ўзининг Telegram-каналида вилоят соғлиқни сақлаш вазири Олег Костин маълум қилди.
Ҳодиса 2 апрель куни эрталаб Р-208 автомобил йўлининг 145-километрида содир бўлган. 23 ёшли йигит Toyota Vellfire русумли автомашина бошқарувини йўқотган ва транспорт воситаси ағдарилиб кетган.
Йўловчилар шифохонага етказилган. Улардан икки нафарининг аҳволи оғир. Жабрланганлар орасида 40 ёшли аёл бор, унда бош мия жароҳати, кўкрак қафаси ва ўнг тизза бўғимларининг ёпиқ жароҳати қайд этилган. Шунингдек, 26 ёшли эркак бош мия жароҳати, кўкрак қафасининг ёпиқ жароҳати, умуртқа поғонаси синиши, 38 ёшли эркак бош мия жароҳати, кўкрак қафасининг ёпиқ жароҳати, бел умуртқасининг синиши ташхиси билан олиб келинган.
Жабрланган беш кишидан уч нафари Ртишчевская туман касалхонасида қолмоқда, икки нафари – 20 ва 39 ёшли эркак қониқарли ҳолатда амбулатор даволанишга чиқарилган. Бу ҳавда “Кун.уз” хабар берди.

Граждане Узбекистана попали в ДТП в Саратовской области РФ. Пострадали пять человек, трое из них были госпитализированы.
Об этом сообщил в своём Telegram-канале министр здравоохранения региона Олег Костин.
Авария произошла утром 2 апреля на 145 километре автодороги Р-208. Автомобиль Toyota Vellfire под управлением 23-летнего мужчины съехал с дороги и опрокинулся.
Пассажиры были доставлены в больницу. Двое из них в тяжелом состоянии.
Среди пострадавших – женщина 40 лет с черепно-мозговой травмой, закрытой травмой грудной клетки и правого коленного сустава, мужчина 26 лет с черепно-мозговой травмой, закрытой травмой грудной клетки, компрессионным переломом отдела позвоночника, мужчина 38 лет с черепно-мозговой травмой, закрытой травмой грудной клетки, компрессионным переломом поясничного отдела позвоночника.
Трое из пяти пострадавших остаются в Ртищевской районной больнице, а двое – мужчины 20 и 39 лет – в удовлетворительном состоянии отпущены на амбулаторное лечение. Об этом сообщает “Кун.уз”.