Россияда Тожикистондан келган меҳнат мигрантлари учун “ишонч телефони” ишга тушди, дея хабар беради Тожикистон Республикаси Меҳнат, миграция ва бандлик вазирлигининг Россия Федерациясидаги ваколатхонаси Фейсбукдаги саҳифасида.
Ваколатхонада меҳнат мигрантларининг муаммоларини ўз вақтида ҳал этиш, ариза ва мурожаатларни қабул қилиш, Россия Федерацияси ҳудудида мигрантларга ҳуқуқий ёрдам кўрсатиш учун “ишонч телефони” ишга туширилди.
“Ишонч телефони” белгиланган тартибда  соат 9:00 дан 18:00 гача ишлайди.  Саволларга мутахассислар меҳнат мигрантларининг ҳуқуқлари ва ҳимояси, меҳнат муносабатларини тартибга солиш, муносиб иш топиш, меҳнат мигрантларига иш ҳақини қайтариш, Россия Федерацияси қонунчилигини тушунтириш ва ҳоказолар бўйича жавоб беради.

В России для трудящихся мигрантов из Таджикистана запущен «телефон доверия», сообщает представительство Министерства труда, миграции и занятости населения Республики Таджикистан в Российской Федерации на своей страничке в Фейсбук.
Представительство запустило «телефон доверия» для консультаций по решению проблем трудовых мигрантов, своевременному их разрешению, приему заявлений и обращений, оказанию юридической помощи трудовым мигрантам на территории РФ.
«Телефон доверия» работает в установленном порядке в рабочее время с 9:00 до 18:00 . На вопросы трудовых мигрантов отвечают специалисты по вопросам защиты и прав трудовых мигрантов, регулирования трудовых отношений, поиска подходящей работы, возврата заработной платы трудовым мигрантам, разъяснения законодательства РФ и др.