Москва шарқидаги “Монро” кафесига 30 нафар ўзбекистонлик фуқаро бостириб кирган. Readovka  нашрининг хабарига кўра, улар кафе ашёларини синдира бошлаган, уч ходимга ҳужум қилган – улардан бирини пичоқ билан ярадор қилган, иккинчисини қурол билан қўрқитишган, қовурғасини синдиришган ва телефонини тортиб олишган.
Илгари ҳам худди шу одамлар мазкур кафеда бошқа меҳмонлар билан жанжаллашиб қолишган экан. Кафе администраторининг айтишича, ўшанда улар мебел ва идиш-товоқларни синдириб, жаримасини тўлаган ва хотиржамлик билан кафени тарк этишган. Бироқ, бугун улар яна қайтиб келиб, катта тўполон уюштиришган. Бундай шафқатсизликка нима сабаб бўлганлиги номаълум, эҳтимол улар шу тарзда қасос олишга қарор қилишгандир.
Ходимлар калтакланганидан сўнг, уларнинг баъзилари Вихинога, у ердан Подолскга, кимдир Коммунаркага кетган. Полиция ҳозирча жиноий гуруҳни тўлиқ қўлга олгани йўқ – фақат тўданинг бир қисми қочиб кетган иккита машина аниқланган, холос. Қолганлари ҳали топилмаган.

30 приезжих из Узбекистана ворвались ночью в кафе «Монро» на востоке Москвы. По данным Readovka, они принялись громить заведение, напали на троих сотрудников – одного из них изрезали ножом, второму угрожали пистолетом, сломали ребра, украли телефоны.
Эти же люди уже наведывались в кафе, и тогда у них возник конфликт с другими гостями. Как сообщил администратор заведения, тогда они сломали мебель и разбили посуду, за что заплатили штраф и спокойно покинули кафе. Однако сегодня они вернулись вновь, но уже толпой, и устроили погром. Какие причины вызывали такую жестокость – неизвестно, возможно, приезжие решили таким образом отомстить.
После расправы над сотрудниками они пытались скрыться и уехали в Выхино, оттуда в Подольск, кто-то поехал в Коммунарку. Полиция до сих пор поймала не всю банду – было вычислено всего две машины, на которых скрылась часть банды. Остальных все еще даже не нашли.