Дузже шаҳрида ўзи ишлаган фабрикада парда тикувчи машина тортиб кетган Ўзбекистон фуқароси Дониёр Машрабов вафот этди. У 20 ёшда эди.
Бейкей саноат зонасидаги парда ишлаб чиқарувчи заводда ишловчи Ўзбекистон фуқароси Дониёр Машрабовни парда тикувчи машина тортиб кетган. Вазиятни пайқаб, машинани тўхтатган ҳамкасблари “112” тез ёрдам хизматига қўнғироқ қилган.
Дониёр Машрабов тез ёрдам машинасида Отатурк номидаги давлат шифохонасига етказилган, бироқ уни сақлаб қолишнинг иложи бўлмаган.
Воқеа юзасидан тергов бошланган.
Ташқи меҳнат миграцияси масалалари агентлиги томонидан тақдим этилган маълумотлар бўйича 2021 йилда хорижда вафот этган 518 нафар фуқаронинг жасади Ўзбекистонга олиб келинган.

В Дюздже произошел ужасный инцидент, погиб рабочий, застрявший в пошивной машине.
Гражданин Узбекистана Дониёр Машрабов застрявший в машине для пошива штор на заводе, на котором он работал в Дюздже, погиб. Ему было 20 лет.
Дониёр Машрабов, гражданин Узбекистана, работающий на фабрике по производству штор в промышленной зоне Бейкей, застрял в машине для пошива штор. Коллеги, которые заметили ситуацию остановили машину, позвонили в Службу экстренной помощи 112.
Дониёра Машрабова доставили в Государственную больницу Ататюрка на прибывшей машине скорой помощи, но спасти не удалось.
Начато расследование инцидента.
По статистике агентства по внешней трудовой миграции в 2021 году в Узбекистан доставили 518 тел граждан, 00.