6 июль куни аэропортда йўловчи терминалининг янги сегменти – Т2 очилди.
Пайшанба кунидан бошлаб Москванинг Домодедово аэропорти барча халқаро рейсларни йўловчи терминалининг янги сегментига ўтказди, деб хабар беради аэропортнинг телеграм канали.
6 июл куни аэропортда йўловчи терминалининг янги сегменти – Т2 очилди. Бу билан Домодедово бир том остида Шарқий Европадаги энг йирик ягона терминалга айланди. Янги сегментдаги парвозлар хизмати 11 июлдан бошланди.
“13 июлдан бошлаб барча халқаро рейслар йўловчи терминалининг янги сегментида (Т2) амалга оширилмоқда”, — дейилади аэропорт хабарида.
Аэропортга келган, учиб кетаётган  йўловчиларга нол кириш гуруҳи (0) ва А5-А7, В5-В7 кириш жойларидан фойдаланиш таклиф қилинади. Автомобилда кутиб олувчилар учун эстакаданинг пастки даражаси F1-F4, G1-G4 ва H1-H4 белгилари мўлжалланган.

Самый крупный сегмент терминала в Восточной Европе начал обслуживание клиентов.
Московский аэропорт Домодедово с четверга перевел все международные рейсы в новый сегмент пассажирского терминала, сообщается в телеграм-канале воздушной гавани.
Аэропорт 6 июля открыл новый сегмент пассажирского терминала – Т2. Это позволило “Домодедово” стать крупнейшим в Восточной Европе единым терминалом под одной крышей. Обслуживание рейсов в новом сегменте началось 11 июля.
“С 13 июля все рейсы международных воздушных линий обслуживаются в новом сегменте пассажирского терминала (Т2)”, – говорится в сообщении аэропорта в четверг.
Вылетающим пассажирам, прибывающим в аэропорт, предлагается воспользоваться нулевой входной группой (0) и подъездными отметками А5-А7, В5-В7. Для встречающих на автомобиле предназначен нижний уровень эстакады: отметки F1-F4, G1-G4 и H1-H4.