Махачқалъада ёқилғи қуйиш шохобчасидаги портлашда ҳалок бўлганларнинг жасадлари аниқланмоқда. Фавқулодда ҳодиса қурбонлари орасида Ўзбекистон фуқароси ҳам бор.
Маълум қилинишича, ҳозир жасадларнинг шахсини аниқлаш ишлари олиб борилмоқда. Ҳозирча ҳалок бўлган 35 кишидан фақат 7 нафарининг шахси аниқланган. 5 ёшли қиз ва 10 ёшли ўғил бола ҳам ҳалок бўлгани аниқланган.
Аниқланганлар орасида бир нафар Ўзбекистон фуқароси ҳам бор. Қутқарувчилар вайроналар остидан жасадларни топишда давом этмоқда, қурбонларнинг аниқ сони ҳозирча номаълум.
Сўнгги маълумотларга кўра, 35 киши ҳалок бўлган. Доғистон раҳбарининг хабар беришича, фожиа қурбонлари сонининг кўпайиши энди кузатилмаяпти. Ҳуқуқ-тартибот идоралари ҳам воқеа юзасидан суриштирув ишларини олиб бормоқда. “Айбдорлар албатта жазосини оладилар, виждонсиз тадбиркорлар ва амалдорлар бундан сабоқ олиб, шундай фожиалар такрорланмаслиги учун хулоса чиқарадилар”, деб таъкидлади Доғистон раҳбари Меликов ўзининг телеграмдаги шахсий каналида.
Қайд этилишича, тергов портлашда гумон қилинган шахснинг кимлигини ҳам аниқлаган. Бу Элдар Насрулаев бўлиб чиқди, уни сўроққа олиб кетишди. Дастлабки тахминга кўра, Э. Насрулаев  автосервисда аммиакли селитра омборини ташкил қилиб, у ерда 100 тонна ўғит сақлаган. Ёнғин пайтида селитра портлаб, кучли портлаш содир бўлган.

В Махачкале опознают тела погибших при взрыве на АЗС. Среди жертв ЧП есть гражданин Узбекистана.
Сообщается, что сейчас проводится процедура опознания тел. На данный момент из 35 погибших опознано только 7 человек. Среди них двое детей 5-летняя девочка и 10-летний мальчик.
Среди опознанных также есть один гражданин Узбекистана. Спасатели все еще находят тела под завалами, точное количество жертв пока неизвестно.
По последним данным, погибли 35 человек. Как передавал руководитель Дагестана, рост жертв трагедии больше не наблюдается. Также в случившемся разбираются правоохранительные органы. «Виновные обязательно будут наказаны, а недобросовестные бизнесмены и чиновники усвоят урок и сделают выводы, чтобы подобные трагедии больше не повторялись», – подчеркивал Меликов в личном Telegram-канале.
Сообщается, что следствие установило местонахождение подозреваемого в причастности к взрыву. Им оказался Эльдар Насрулаев, его доставили на допрос. По предварительной версии, мужчина устроил на автосервисе склад аммиачной селитры и хранил там 100 тонн удобрения. Во время пожара сдетонировала селитра, что вызвало сильный взрыв.