Брянскда уриб туширилган учувчисиз учиш аппаратининг  қолдиқлари темир йўл вокзалининг ойналари, вокзал майдони ва бир нечта вагонларга зарар етказган, бироқ ҳеч ким жабрланмади, деб ёзади губернатор Александр Богомаз ўзининг телеграм каналида.
Раменскоеда дрон қолдиқлари Десантная кўчаси ҳудудига тушиб, у ердаги транспорт ҳаракатини тўсиб қўйган, деб ёзади РБК.
Shot  телеграм канали маълумотларига кўра, дрон ҳалокатга учраган жой яқинидаги турар-жой биносида дераза ойналари синган. Москва мэри қурбонлар йўқлигини маълум қилган. Домодедово, Внуково ва Жуковский аэропортлари рейсларга вақтинчалик чекловлар киритди, ҳозирда аэропортлар нормал режимда ишламоқда.
Ростов-Дон узра уриб туширилган дронлардан бири шаҳар ташқарисида, иккинчиси марказда Пушкинская кўчаси, 42-уй яқинида қулаган, дейди вилоят раҳбари Василий Голубев. Унинг сўзларига кўра, Ростов марказида қулаган дрон уч бинонинг олд қисмига шикаст етказиб, деразаларини синдирган. Бир нечта машина зарарланган, бир киши жароҳатланган, аммо касалхонага ётишдан бош тортган. Дрон ҳалокатга учраган ҳудудда фавқулодда ҳолат жорий қилинган, шаҳар маъмурияти жабрланган учта уй аҳолисига вақтинчалик турар жойларга боришни таклиф қилган. Шаҳарнинг барча фавқулодда вазиятлар хизматлари юқори шай ҳолатга келтирилди.
Расмийларнинг дронлар ҳақидаги расмий эълонидан сал аввал ижтимоий тармоқларда Ростов-Дон марказида юз берган кучли портлаш видеоси тарқалди. Baza телеграм каналининг хабарига кўра, портлаш Жанубий ҳарбий округ штаб-квартираси яқинида содир бўлган. Штаб дрон тушган жойдан атиги 15 дақиқа масофада жойлашган.
Бундан ташқари, экспертлар Ростов-Дон шаҳридан 10 километр узоқликда жойлашган Батайск марказидаги меҳмонхонага етган зарар сабабларини аниқламоқда. Маҳаллий аҳоли портлаш овози ҳақида хабар берган эди.

Всего было сбито пять беспилотников — два в Ростовской области, два в Брянской и еще один — в подмосковном Раменском округе.
В Брянске обломки сбитого БПЛА повредили остекление железнодорожного вокзала, привокзальную площадь и несколько автомобилей, никто не пострадал, написал губернатор Александр Богомаз в своем телеграм-канале.
В Раменском обломки беспилотника упали в районе Десантной улицы, там перекрывали движение, пишет РБК. По данным Shot, в жилом доме рядом с местом падения беспилотника выбило стекла. Мэр Москвы уточнял, что предварительно пострадавших нет. «Домодедово», «Внуково» и «Жуковский» вводили временные ограничения на полеты, сейчас аэропорты работают штатном режиме.
Над из сбитых над Ростовом-на-Дону беспилотников упал за городом, второй — в центре в районе улицы Пушкинская, 42, сообщил глава региона Василий Голубев. По его словам, в центре Ростова упавший беспилотник повредил фасады и выбил окна трех зданий, пострадали несколько автомобилей, один человек получил ранения, но отказался от госпитализации. В районе падения беспилотника ввели режим ЧС, городская администрация предложила жителям трех пострадавших домов разместиться во временном жилье. Все экстренные службы города перевели в режим повышенной готовности.
Незадолго до официального сообщения властей о беспилотниках в социальных сетях распространилось видео сильного взрыва в центре Ростова-на-Дону. Baza утверждает, что взрыв произошел недалеко от штаба Южного военного округа — штаб находится примерно в 15 минутах езды от указанного губернатором места падения БПЛА.
Кроме того, специалисты устанавливают причины повреждения гостевого дома в центре Батайска, который находится в 10 километрах от Ростова-на-Дону. Местные жители сообщали о звуках взрывов.