Террорчилардан бирининг шахси аниқланган, иккинчи террорчининг шахсини аниқлаш бўйича ишлар давом этмоқда.
Туркия Ички ишлар вазирлиги раҳбари Али Эрликаянинг сўзларига кўра, кеча, 1 октябрь куни вазирликнинг хавфсизлик бош бошқармаси дарвозасига келган икки террорчи портловчи мосламани ишга туширган.
CNN Türk хабар беришича, воқеа жойига кўп сонли полиция ва тиббиёт бригадалари етиб келган.
Турли манбаларнинг қайд этишича, портлашдан олдин бир нечта ўқ узилган, бироқ бу маълумот ҳали тасдиқланмаган.
Шунингдек, у ҳодиса натижасида икки нафар полициячи турли даражадаги тан жароҳатлари олгани қайд этилди.
Туркия Ички ишлар вазирлиги Анқарадаги теракт ижрочиларидан бири республикада тақиқланган Курдистон ишчилар партияси (РКК) аъзоси эканлигини маълум қилди.
“Текширув давомида террорчилардан бирининг шахси аниқланди. У РКК бўлгинчи террорчи гуруҳига аъзо бўлган. Иккинчи террорчининг шахсини аниқлаш бўйича ишлар давом этмоқда”, — дейилади вазирлик хабарида.
Ички ишлар вазирлиги теракт жойидан 9,7 кг С-4 портловчи моддалари, 3 та қўл гранатаси, битта граната, 1 та овоз ўчиргичли Glock тўппончаси ва иккита автомат топилганини маълум қилган.

Личность одного из террористов установлена, работа по установлению личности второго террориста продолжается. Об этом сообщает CNN Türk.
Согласно информации, к месту происшествия прибыло большое количество полицейских и медицинских бригад.
Различные источники отмечают, что до взрыва прозвучало несколько выстрелов, однако эта информация пока не подтверждена.
Как сообщил глава МВД Турции Али Ерликая, два террориста, прибывшие к воротам Главного управления безопасности данного ведомства, привели в действие взрывное устройство.
Он также отметил, что в результате происшествия двое сотрудников полиции получили травмы различной степени тяжести.
МВД Турции сообщило, что одним из исполнителей теракта в Анкаре был член запрещенной в республике Рабочей партии Курдистана (РПК).
“В ходе проведенного расследования установлена личность одного из террористов. Он был членом сепаратистской террористической группировки РПК. Работа по установлению личности второго террориста продолжается”, – говорится в заявлении ведомства.
МВД указало, что на месте теракта обнаружено 9,7 кг взрывчатки С-4, 3 ручные гранаты, один гранатомет, пистолет с глушителем марки Glock, а также две штурмовые винтовки.