32 ёшли йигитни сақлаб қолишнинг иложи бўлмади.
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш идоралари ходимлари 7 октябрь куни Санкт-Петербургнинг Киров туманида ўзбекистонлик муҳожирнинг ҳалок бўлиши ҳодисасини ўрганмоқда.
Дастлабки маълумотларга кўра, 32 ёшли Ўзбекистон фуқароси Стачкалар проспектидаги етти қаватли бинонинг юқори қаватидан лифт шахтасига тушиб кетган. Уйда  капитал таъмирлаш тартиби бўйича лифт алмаштирилаётган эди.
Ўзбекистонлик оғир жароҳатлари оқибатида ҳаётдан кўз юмган. Воқеа жойида тергов қўмитаси ходимлари ишламоқда.
Бахтсиз ҳодиса прокуратура томонидан меҳнатни муҳофаза қилиш тўғрисидаги қонун ҳужжатларига мувофиқ текширилади.
Муҳожирликда ишлаётган ватандошларимизга илтимосимиз, техника хавфсизлиги қоидаларига риоя қилинг, зеро ҳаёт бир марта берилади ва сизни уйингизда интизор бўлиб кутаётган яқинларингиз, бола-чақангиз борлигини унутманг!

32-летнего мужчину не удалось спасти.
Сотрудники правоохранительных органов выясняют обстоятельства гибели рабочего в Кировском районе Петербурга 7 октября.
По предварительным данным, 32-летний гражданин Узбекистана упал в шахту лифта с последнего этажа семиэтажки на проспекте Стачек, 59. Это жилой дом, в котором по заказу Фонда капитального ремонта меняют лифтовое оборудование. По графику к середине следующей недели старое оборудование должно быть демонтировано.
Мужчина получил не совместимые с жизнью травмы. На месте работают сотрудники Следственного комитета. Соблюдение законодательства об охране труда проверит прокуратура.
Нашим соотечественникам, работающим в миграции, просим соблюдать правила техники безопасности, ведь жизнь дается только один раз и не забывайте, что дома вас ждут близкие люди!