Вақтида қайтарилмаган қарз талабанинг бошига бало бўлди.
Қозонда ўзбекистонлик 19 ёшли талаба ўғирлаб кетилган, калтакланган ва ундан 50 минг рубл қарзи учун ярим миллион рубл талаб қилинган.
Маълумотларга кўра, июл ойида бир йигит дўстидан 50 минг рубл қарз олиб, бир ой ичида қайтариб беришни ваъда қилган, бироқ октябр ойида ҳам ваъда қилинган пулни қайтара олмаган. Қарз берган одам икки кишини ёллаб, улар қарздорни машинага солиб, шаҳар ташқарисига олиб боришган.
Ҳужум қилганлар орасида қарз берувчининг ўзи, Евгений исмли номаълум шахс ва жабрланувчи билан бир университетда таҳсил олаётган 20 ёшли Ўзбекистон фуқароси ҳам бўлган. Натижада қарздор калтакланган ва муддати ўтган қарзи учун ундан ярим миллион рубл талаб қилинган. Шундан сўнг, йигит пул излаш учун қўйиб юборилган.
У дарҳол полицияга бориб, у ерда октябр ойи бошида у 19 ёшли дўстидан қарзини бериб қўйишни сўрагани, лекин у буни қилмаганини айтган. Ҳозир полиция ҳужумнинг барча иштирокчиларининг, шу жумладан, пулни манзилга етказиб бермаган “курьер”ни ҳам шахси ва жойлашувини аниқлаштирмоқда.

Неоплаченный в срок долг превратилась в проблему для студента.
В Казани 19-летнего студента из Узбекистана похитили, избили и потребовали у него полмиллиона рублей за долг в 50 тысяч рублей.
В июле молодой человек занял у знакомого 50 тысяч рублей и пообещал вернуть их через месяц, однако даже в октябре мужчина не получил обещанные деньги. Тогда он нанял двоих человек, которые набросились на должника, затолкали его в машину и повезли за город.
Среди нападавших были сам «кредитор», неизвестный мужчина по имени Евгений и 20-летний гражданин Узбекистана, который учится с пострадавшим в одном университете. В результате студента избили и потребовали у него полмиллиона рублей за просроченный долг. После этого молодого человека отпустили искать деньги.
Он сразу же пошел в полицию, где рассказал, что в начале октября попросил 19-летнего друга передать деньги «кредитору», однако он этого не сделал, из-за чего и произошла вся эта история. Теперь полиция устанавливает личности и местонахождение всех участников нападения, а также ищет «курьера», который не смог доставить деньги до адресата.