Бу йил Татаристондаги муҳожирлар шахсий даромадидан 1,5 миллиард рубл солиқ тўлаган. Бу ҳақда вилоят прокуратураси хабарида айтилади.
Сўнгги икки йил ичида Татаристонда 19 мингдан ортиқ муҳожир Россия фуқаролигини олди. Республикада жами 32,6 минг нафар амалдаги патентга эга хорижлик меҳнат қилмоқда. Уларнинг аксарияти –  14,5 минг киши қурилиш соҳасида ишлайди.
2023 йилнинг январидан сентябрига қадар Татаристонга мигрантлар оқими деярли 20 фоизга ошган. Россия Федерацияси мигрантларга РВП беришни Татаристон Республикаси бўйича икки баробарга камайтирди. Аввалги йилларда Татаристонга РВП бўйича квота 500 та бўлган бўлса, 2024 йил учун 250 та ажратилган, холос.

В этом году мигранты в Татарстане заплатили налоги на доходы физлиц на 1,5 млрд руб. Об этом говорится в сообщении прокуратуры региона.
За последние два года гражданами России в Татарстане стали свыше 19 тыс. мигрантов. Всего в республике работают 32,6 тыс. иностранцев с действующими патентами. Большая их часть трудится в области строительства. Это 14,5 тыс. человек.
За январь–сентябрь 2023 года приток мигрантов в Татарстан увеличился почти на 20%.
Российская Федерация вдвое сократила выдачу РВП мигрантам в Республике Татарстан. В предыдущие годы квота для Татарстана по РВП составляла 500, а на 2024 год выделено только 250 квот.