Кубанда уч муҳожир хорижликларни вақтинча сақлаш марказидан қочиб кетди.
18 октябр, чоршанба куни соат 04.40 да Россия ИИВнинг Гулкевичи туманидаги Хорижий фуқароларни вақтинча сақлаш ҳибсхонасидан уч киши – Сурия фуқароси 29 ёшли Бадар Умар Мустафо ҳамда икки нафар ўзбекистонлик – 27 ёшли Отахонов Шаҳзод Ҳусан ўғли ва 30 ёшли Бўстонов Жасурбек Рўзибой ўғли соқчиларнинг кўзини шамғалат қилиб қочиб кетишган.
Қидирилаётганларнинг белгилари: қочиш вақтида хорижликлардан бири оқ шим ва қора кўйлаги, иккинчиси қора шорти ва кўк куртка кийган.
Қидирувдаги шахсларнинг қаерда эканлиги ҳақида билган ёки ушбу фуқаролар ҳақида бирон бир маълумотга эга бўлганлардан бу ҳақда дарҳол Россия Ички ишлар вазирлигининг Кавказ минтақаси бўйича навбатчилик пунктига хабар бериши сўралган.
Мигрантлар Россия Федерациясидан депортация қилиниши мумкин. Россия Федерациясининг Маъмурий ҳуқуқбузарликлар тўғрисидаги кодексининг 13.10-моддасига биноан, Россия Федерациясида ноқонуний бўлиш Россия Федерациясидан маъмурий чиқариб юбориш ёки чиқариб юборилмаган ҳолда 2 дан 5 минг рублгача маъмурий жарима билан жазоланади. Агар муҳожирлар вақтинча сақлаш ҳибсхонасидан қочиб кетса, улар Россия Федерациясидан маъмурий депортация қилиш билан 5 дан 10 минг рублгача жаримага тортилиши мумкин.

На Кубани разыскивают трех мигрантов, сбежавших из центра временного содержания иностранцев.
В ночь на 18 октября трое мужчин – граждане Сирии и Узбекистана – сбежали из Центра временного содержания иностранных граждан ОМВД России по Гулькевичскому району.
В среду, 18 октября, в 04.40 трое мужчин совершили побег из Центра временного содержания иностранных граждан ОМВД России по Гулькевичскому району – 29-летний гражданин Сирии Бадар Омар Мустафа, а также двое граждан Узбекистана – 27-летний Отахонов Шохзод Хусин Угли и 30-летний Жасурбек Бустонов Рузибой Угли.
Приметы разыскиваемых: в момент побега один из иностранцев был одет в белые брюки и куртку темного цвета, второй – в черные шорты и куртку синего цвета.
Всех, кто знает о местонахождении разыскиваемых или владеет какой-либо информацией о данных гражданах, просьба незамедлительно сообщить об этом в дежурную часть ОМВД России по Кавказскому району.
Мигранты могут быть депортированы из Российской Федерации. Согласно статье 13.10 Кодекса Российской Федерации об административных правонарушениях, незаконное пребывание в Российской Федерации наказывается административным штрафом в размере от 2 до 5 тысяч рублей с административным выдворением за пределы Российской Федерации или без такового. В случае, если мигранты совершили побег из центра временного содержания, им может быть назначен штраф в размере от 5 до 10 тысяч рублей с административным выдворением за пределы Российской Федерации.