Сестрорецкда ёш йигит электр поезди ғилдираклари остида ҳалок бўлди. Йигит йўлни пиёдалар ўтиш жойидан, бироқ тақиқловчи светофорда кесиб ўтган. У наушник таққанлигидан поезд сигналини эшитмаган.
— Машинист қаттиқ сигнал берди ва фавқулодда тормозни қўллади. Бироқ, тўқнашувнинг олдини олишнинг иложи бўлмади. Йигит олган тан жароҳатлари туфайли воқеа жойида вафот этди”, — дейилади бошқарма хабарида.
Ҳуқуқ-тартибот идоралари ходимлари томонидан мазкур фалокат юзасидан суриштирув ишлари ташкил этилиб, фожиа сабабларини аниқлаш давом этмоқда. Бироқ, марҳумнинг шахси аллақачон маълум. У қўшни давлатлардан бирининг 19 ёшли фуқароси бўлиб чиқди.
Муҳожирлар, айниқса ҳужжати жойида бўлмаганлар полиция текширувидан қочиб темир йўллар ёнида кўп юради, дейди муҳожирлардан бири. Мигрант ҳамюртларимиз, айниқса, қулоқчин тақишни яхши кўрадиган ёшларга маслаҳатимиз: ҳушёр бўлинг, чунки ҳаёт бир марта берилади ва сизни уйда ота-онангиз ҳамда яқинларингиз кутмоқда.

Молодой парень погиб под колесами электрички в Сестрорецке. Юноша пересекал пути по пешеходному переходу, но на запрещающий сигнал светофора. При этом он был в наушниках, поэтому звуковой сигнал от машиниста не услышал.
— Машинист подавал сигналы повышенной громкости и применил экстренное торможения. Однако наезда избежать не удалось. От полученных травм юноша скончался на месте, – указали в управлении.
Правоохранители по факту смертельного травмирования человека организовали проверку, обстоятельства трагедии продолжают устанавливать. Однако уже известна личность погибшего. Им оказался 19-летний гражданин одной из стран ближнего зарубежья.
Мигранты, особенно без документов, часто ходят возле железнодорожных путей, чтобы избежать проверок со стороны полиции, рассказывает один из мигрантов. Просьба нашим соотечественникам-мигрантам, особенно молодым людям, которые любят носить наушники: будьте бдительны, жизнь одна и  дома вас ждут родители и близкие.