Екатеринбургдаги содир бўлган ҳалокатли воқеа натижасида мигрант тўрт марта пичоқланганидан сўнг вафот этган.
Қариндошларидан олинган маълумотларга кўра, фожиали кечада Олтинбек Қамбаров укасининг туғилган кунини “Аш-Казан” кафесида нишонлаган. Оиласи билан хайрлашгандан кейин у такси кутаётганда унинг олдига ичида эркаклар бўлган бир неча машина келган. Жанжалда муҳожирга пичоқ билан ҳужум қилинган.
Ҳужумдан сўнг Қамбаров ҳаракатланаётган “Газел” русумли автомашинани тўхтатмоқчи бўлиб, йўл четига югуриб чиққан, бироқ унинг ғилдираклари остида вафот этган.
Марҳумнинг яқинлари, жумладан, унинг укаси Али Олтинбек бир ой олдин вақтинчалик жўнаб кетганидан кейин Екатеринбургга қайтганини айтишган. Ёзда у қурилишда ишлаган, қишда эса фаррошлик билан шуғулланган. Унинг қарзи бўлмаган, спиртли ичимликлар ичмаслик ва чекмаслик, соғлом турмуш тарзининг фаол тарафдори бўлган.
Қариндошлари нега ҳуқуқ-тартибот идоралари оила аъзолари ўртасида сўроқ ўтказмай, қотилнинг шахсини аниқлаш бўйича суриштирув ишларини бошламаяпти, деб ҳайрон бўлишмоқда. Шу билан бирга, расмий манбаларнинг таъкидлашича, ушбу иш бўйича ўлимга олиб келган бахтсиз ҳодиса бўйича Свердловск вилояти Ички ишлар вазирлигининг Бош тергов бошқармаси тергов олиб бормоқда.
Адвокат Сергей Колосовский воқеани тўғри тавсифлаш зарурлиги ҳақида ўз фикрини билдириб, пичоқбозлик бўйича жиноий иш қўзғатиш зарурлигини таъкидлайди. Адвокатнинг фикрича, экспертиза ушбу ариза доирасида ўтказилиши керак.

В результате смертельного инцидента на Сортировке в Екатеринбурге погиб мигрант, которого предварительно четыре раза ударили ножом.
Согласно информации от родственников, Алтынбек Камбаров в трагическую ночь отмечал день рождения своего брата в кафе “Аш-Казан”. После прощания с семьей он ожидал такси, когда несколько машин с мужчинами подъехали к нему. Возникла потасовка, в ходе которой мигранта атаковали ножом.
После нападения Камбаров выбежал на проезжую часть, пытаясь остановить движущийся автомобиль “Газель”, но погиб под его колесами.
Родственники погибшего, в том числе его брат Али, рассказали, что Алтынбек вернулся в Екатеринбург всего месяц назад после временных отъездов. В летний период он работал на стройке, а зимой занимался обязанностями дворника. Согласно семейным свидетельствам, у него не было ни долгов, и он был активным сторонником здорового образа жизни, не употреблял алкоголь и не курил.
Родственники выразили недоумение по поводу того, почему правоохранительные органы не проводят допросы среди семьи и не инициируют следственные мероприятия для выявления убийцы. Вместе с тем, официальные источники утверждают, что в данном случае идет расследование ДТП с летальным исходом, и за расследование отвечает Главное следственное управление МВД по Свердловской области.
Адвокат Сергей Колосовский высказал мнение о необходимости правильной квалификации инцидента, подчеркивая, что необходимо возбуждение уголовного дела по факту нанесения ножевых ранений. Он рекомендует подать заявление в полицию о причинении телесных повреждений и обжаловать отказ, если таковой предоставлен. По словам адвоката, экспертиза должна проводиться в рамках данного заявления.