Москва вилоятидаги Wildberries омборида мигрантлар иштирокидаги оммавий муштлашув фожиали оқибат билан якунланиб, ишчилардан бири ҳалок бўлди. Икки ходим Минкаил A. ва Олимжон A. билан бошланган муштлашувга яна беш киши қўшилган.
Жанжалнинг сабаби, гувоҳларининг сўзларига кўра, товарлар солинган қутилар бўлган. Оғзаки жанг тезда жисмоний тўқнашувга айланиб, бошқа ходимларнинг эътиборини тортди. Тўқнашувга яна беш киши қўшилди. Бошқалар иштирокчиларни ажратмоқчи бўлганида, Минкайил ҳушини йўқотиб, полга йиқилган Олимжонни уришда давом этган.
Readovka телеграм канали хабарига кўра, Олимжон шифохонага етказилган, бироқ тиббий ёрдам унинг ҳаётини сақлаб қола олмади.
Шунингдек, Олимжоннинг ўлимига сабабчи бўлган шахс илгари ҳам олдиндан тил бириктириб содир этилган ўғирликда иштирок этгани учун судланган. Ҳозирда полиция воқеани тергов қилмоқда, жумладан, ҳужумнинг эҳтимолий сабабларини ўрганмоқда.

В складском помещении Wildberries в Подмосковье разразилась массовая драка с участием мигрантов, закончившаяся трагическим исходом, где один из рабочих погиб. Начало конфликта положили два сотрудника, Минкаил А. и Олимжон А., который перерос в драку, привлекая к себе еще пять человек.
Драка началась из-за спора между 23-летним Минкаилом и 28-летним Олимжоном, где, по словам свидетелей, объектом спора стали упаковочные гофры с товарами. Словесное противостояние быстро переросло в физическое столкновение, привлекая внимание других сотрудников. Еще пятеро человек присоединились к конфликту. В момент, когда другие старались разнять участников, Минкаил продолжал избивать Олимжона, последний утратил сознание и упал на пол.
По информации телеграм-канала Readovka, Олимжона доставили в больницу, но медицинская помощь не смогла спасти его жизнь.
Также стало известно, что Минкаил, напавший на Олимжона, занимается комплектацией заказов на складе и имеет предыдущий судимостный опыт за участие в краже, совершенной по предварительному сговору. Полиция в настоящее время расследует инцидент, в том числе выясняя возможные мотивы нападения.