Россия пойтахти ёққан кучли қор туфайли Москва аэропортларида камида 50 рейс кечиктирилди ёки бекор қилинди.
24 ноябрь соат 8.37 (Москва вақти билан) ҳолатига кўра, 38 та рейс кечиктирилган, 12 таси бекор қилинган.
Энг кўп кечиктирилган ва бекор қилинган рейслар – 16 ва 5 та – Домодедовога тўғри келади. Шереметьевода 14 та рейс кечиктирилган, иккитаси бекор қилинган, Внуковода саккизта кечикиш ва бешта рейс бекор қилинди.
Аввалроқ, Москва метеорология бюросининг бош мутахассиси Татяна Позднякова соғлиги об-ҳавога боғлиқ москваликлар учун оғир кун келишини тахмин қилган эди. Унинг сўзларига кўра, 24 ноябрь куни пойтахтда атмосфера босими 1973 йилдаги рекорддан паст даражага тушиб, 718 мм симоб устунини ташкил қилади.
“Фобос” об-ҳаво марказининг етакчи мутахассиси Евгений Тишковецнинг айтишича, Москвада ўн кунлик иқлим нормасининг 40 фоизи ёққан. Синоптик маълумотларига кўра, Москвада тунда ҳавонинг минимал ҳарорати минус 7,1 даража, минтақада минус 10 даражагача совуқ бўлган.

Минимум 50 рейсов задержали или отменили в аэропортах Москвы в связи с сильным снегопадом, пришедшим в столицу.
Так, по состоянию на 8.37 утра 24 ноября были задержаны 38 авиарейсов, отменены – 12.
Больше всего отложенных и отмененных вылетов – 16 и пять соответственно – в Домодедово. В Шереметьево задержали 14 рейсов, отменили два, восемь задержек и пять отмен – во Внуково.
Ранее главный специалист московского Метеобюро Татьяна Позднякова спрогнозировала тяжелый день для метеозависимых москвичей. По ее словам, 24 ноября атмосферное давление в столице опустится до уровня ниже рекорда 1973 года и составит 718 мм ртутного столба.
Ведущий специалист центра погоды “Фобос” Евгений Тишковец сообщил, что в Москве выпало 40% осадков от декадной климатической нормы. По словам синоптика, минимальная температура воздуха в Москве за ночь составила минус 7,1 градуса, по области – до минус 10 градусов.