Новосибирскдаги “Азимут” меҳмонхонасида ҳайратланарли воқеа юз берди: у ерда ишловчи ўзбекистонлик фаррош тўшак  остидан ҳақиқий хазина топиб олди. 24 ёшли йигит хоналарни тозалаш вақтида меҳмонхона мижози томонидан яшириб қўйган миллион рубль солинган сумкани топиб олган. Омади келганига ишонган муҳожир дарҳол пул солинган сумкани кўтариб, меҳмонхона эшигига катта қилиб “қуён суратини чизиб” кетган.
Уддабуррон йигит дарҳол ватанга қайтиш чиптасини сотиб олиб сафар тайёргарлигини кўраётганда ҳуқуқ-тартибот идоралари томонидан тўхтатилди ва Россияни тарк этмаёқ қўлга олинди.
Энди унга нисбатан жиноий иш қўзғатилиб, жиноий иш Новосибирскнинг Железнодорожний туман судида кўриб чиқилиши бошланди. Железнодорожний туман прокуратурасининг давлат прокурорлари айбловни қўллаб-қувватлаш ва ишни охиригача етказишни режалаштирмоқда.
Баъзан миллионлаб пул топиб олиб эгасига қайтарган меҳнат муҳожирлари ҳақида эшитиб қоламиз. Уларнинг қилган савоб ишларидан ҳайратга тушамиз, фахрланамиз. Бироқ, афсуски, уларнинг акси бўлган, бировнинг ҳақидан ҳазар қилмайдиганлар ҳам бор экан.

Уголовное дело в отношении уборщика отельных номеров родом из Узбекистана начали рассматривать в Железнодорожном районном суде Новосибирска. 24-летнего мигранта обвиняют в краже.
Как установило следствие, в июне 2023 года узбекский хаусмен во время уборки номеров в отеле «Азимут» нашел сумку денег. Постоялец отеля хранил под матрасом без малого 1 млн рублей. Молодой человек забрал деньги из сумки, прекратил уборку в отеле и скрылся с места преступления.
Выйдя из отеля, находчивый хаусмен купил билет до Узбекистана. Уже по пути на Родину мужчину задержали сотрудники правоохранительных органов.
Как заявляют в прокуратуре Новосибирской области, обвинение по уголовному делу будет поддержано гособвинителями прокуратуры Железнодорожного района.