Краснодарда қурилиш майдонида меҳнат муҳожирлари ўртасида келиб чиққан тўқнашув оммавий муштлашувга айланди. 25 ноябр куни Поздняков 3.0 телеграм-каналида эълон қилинган воқеа видеосида можаро иштирокчилари, турли бригадалардан бўлгани айтилган. Видеода “ўзбеклар ва тожиклар”дан иборатлиги айтилган икки гуруҳ ўртасидаги муштлашув кран туфайли келиб чиққани айтилган. Воқеа гувоҳларидан бири  “ғишт урувчилар ва монтажчилар келиша олмай қолганини” таъкидлаган.
Ҳозирда ҳодиса қайси қурилиш майдончасида содир бўлганига аниқлик киритилмаган.
Полиция вакилининг сўзларига кўра, эълон қилинган видеоматериаллар асосида тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда. Ички ишлар вазирлигининг Краснодар вилояти бўйича матбуот хизмати раҳбари Артем Коноваленконинг таъкидлашича, ҳодисанинг барча ҳолатлари ўрганилмоқда, жумладан, муштлашув иштирокчиларининг шахси аниқланмоқда. Тергов якунлангач, ҳодисага алоқадор шахслар қандай жазога тортилиши аниқ бўлади.

В Краснодаре на стройке разгорелся столкновение между мигрантами-строителями, превратившееся в массовую драку. Видео инцидента, опубликованное в телеграм-канале «Поздняков 3.0» 25 ноября, показывает, как участники конфликта, предположительно «узбеки и таджики» из различных бригад, вступили в стычку из-за несогласованного использования крана. Характеризуя произошедшее, прораб подчеркнул, что «забились каменщики и монтажники», добавив комментарий о “осеннем обострении”.
На данный момент не уточняется, на каком именно объекте стройки произошел инцидент. Портал 93.RU обратился в пресс-службу УМВД по Краснодару для получения комментариев. По словам представителя полиции, проводится проверка на основе опубликованных видеоматериалов. Начальник пресс-службы УМВД по Краснодару, Артем Коноваленко, отметил, что расследуются все обстоятельства инцидента, включая выяснение личности участников драки. После завершения расследования станет ясно, какие меры наказания будут приняты в отношении участников инцидента.