Санкт-Петербургнинг Приморск туманида мигрант рашк туфайли рафиқаси ва ҳамюртига пичоқ билан урди.
28 ноябрь куни эрталаб воқеа гувоҳи полицияга мурожаат қилиб, Омская кўчасидаги 22-уй ёнида бир эркак ва аёл пичоқлангани ҳақида хабар берган. Воқеа жойида ҳуқуқ-тартибот идоралари ходимлари 40 ёшли муҳожирни қўлга олди. Дастлабки маълумотларга кўра, рашк сабаб бўлган можаро чоғида у 36 ёшли рафиқаси ва 21 ёшли муҳожирни пичоқ билан уриб жароҳатлаган.
Жароҳат олган йигит кўкрак қафасининг чап томони ва бел қисмидаги жароҳати билан касалхонага ётқизилган. У ўртача оғирликдаги ҳолатда.
Аёл бошидан очиқ яра ва чап соннинг кесилган жароҳати билан касалхонага етказилган. Унинг аҳволи оғир.
Мазкур ҳолат юзасидан “Қасддан баданга оғир шикаст етказиш” моддаси бўйича жиноят иши қўзғатилган. Гумонланувчи ушланиб, вақтинча сақлаш ҳибсхонасига жойлаштирилди.

В Приморском районе Петербурга мигрант из-за ревности ударил ножом свою жену и своего соотечественника.
Утром 28 ноября в полицию обратился очевидец и сообщил, что у дома 22 по Омской улице у мужчины и женщины ножевые ранения. На месте правоохранители задержали 40-летнего мигранта. По предварительной информации, он в ходе конфликта на почве ревности ножом ударил свою 36-летнюю жену и другого 21-летнего мигранта.
Пострадавший молодой человек попал в больницу с непроникающим колото-резаным ранением грудной клетки слева и поясничной области слева. Он находится в состоянии средней тяжести.
Женщина доставлена в больницу с открытой раной головы, резаной раной левого бедра. Находится в тяжелом состоянии.
Возбуждено уголовное дело по статье “Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью”. Подозреваемый задержан и помещен в ИВС.