Красноярскнинг Ленин туманидаги савдо мажмуасида ўтказилган рейд натижасида полиция ходимлари 114 нафар чет эл фуқаросини қўлга олган. Ҳуқуқ-тартибот идоралари ходимлари томонидан уларнинг ҳар бири маълумотлар ва бармоқ излари бўйича, шунингдек, ҳуқуқбузарлик ва жиноят содир этишга алоқадорлиги текширилди.
Ўтказилган рейд натижасида Россия фуқаролигини олган 13 нафар хорижлик фуқароларга ҳарбий комиссарлик ходимлари томонидан чақирув қоғози топширилди, деб хабар беради ИИВ вилоят бўйича бош бошқармаси. Полициянинг аниқлик киритишича, аввал ҳибсга олинганлар ҳарбийлар рўйхатидан ўтиш ҳақидаги қонуний талабга эътибор бермаган. Яна олти киши ҳарбий рўйхатга олиш учун йўлланма олди.
Умуман олганда, полиция савдо мажмуасида 153 нафар ходимнинг миграция қонунчилиги талабларига мувофиқлигини текширган.

В Красноярске сотрудники полиции по итогам рейда в торговом комплексе в Ленинском районе доставили в отдел 114 иностранных граждан. Каждого из них правоохранители проверили по информационному и дактилоскопическому учетам, а также на причастность к совершению правонарушений и преступлений.
По результатам рейда 13 иностранцам, получившим российское гражданство, сотрудниками военкомата были вручены повестки, сообщает ГУ МВД по региону. Как уточнили в полиции, ранее задержанные проигнорировали требование законодательства встать на воинский учет. Еще шесть человек получили направления для постановки на воинский учет.
Всего в торговом комплексе полиция проверила 153 работника на предмет соблюдения требований миграционного законодательства.