Унинг ҳамкасби жароҳат олиб касалхонага ётқизилган.
Кеча кечқурун соат ўнларда номаълум шахс Боннская кўчасида жойлашган “Сокол” қурилиш компанияси ходимларининг вагончасига бостириб кириб, уларга чуқур ҳақида гапириб, бақира бошлаган. Унинг фикрича, ишчилар чуқурни нотўғри ва бошқа жойда қазишган экан. Жанжал чоғида у қуролини олиб, икки кишини отиб, қочиб кетган.
Натижада 61 ёшли ишчи бошидан ўқ еб, вафот этган. Яна бир жабрланувчи – 52 ёшли шериги оёғига ўқ тегиб, тирик қолган ва касалхонага ётқизилган. Иккаласи ҳам РФ фуқаролари. Жабрланувчи қотилни танимаслигини айтган.
Жиноят жойига етиб келган полиция у ердан 12 калибрли патрон ва гилзалар топган. Жиноятчи ҳозир бутун шаҳар бўйлаб қидирилмоқда.

Его коллега госпитализирован с ранением.
Неизвестный мужчина накануне в десятом часу вечера ворвался в вагончик сотрудников строительной компании «Сокол», расположенный на улице Боннской, и стал кричать на них, предъявляя претензии за какую-то траншею, которую они, по его мнению, вырыли неправильно и не в том месте. В ходе конфликта он достал оружие, расстрелял двоих человек и убежал.
В результате, 61-летний работяга был убит выстрелом в голову, его 52-летний напарник получил пулю в ногу и остался жив, его госпитализировали. Оба: погибший и раненый, — граждане РФ. По словам пострадавшего, убийцу он не знал.
Прибывшие на место полицейские изъяли с места патроны и гильзы 12 калибра, сейчас нападавшего разыскивают по всему городу.