Калуга шаҳрида яшовчи ўз квартирасида 64 нафар муҳожирни рўйхатга олган. Уй эгаси бу хизмати учун муҳожирлардан бир тийин ҳам олмай, уларнинг вилоят марказига жойлашиши учун меҳр-оқибати туфайли ёрдам берганини иддао қилмоқда.
Бу ҳақда пайшанба, 21 декабр куни ИИВ вилоят бошқармаси хабар берди.
Айтишларича, ушбу факт бўйича жиноий иш очилган.
Маҳаллий фуқаронинг полицияга айтган сўзларига кўра, у рўйхатга олинганларни уй-жой билан таъминлашга тайёр, бироқ улар у билан яшашни истамаган.
Эслатиб ўтамиз, Калуга вилоятида муҳожирларга ёрдам бериш истагида бўлганлар сони ортган. Хусусан, Калугада яшовчи бир аёл  ўз квартирасида 43 нафар хорижликни рўйхатдан ўтказган.

Житель Калуги прописал в своей квартире 64 мигранта. При этом, мужчина утверждает, сто не взял ни копейки с приезжих, а помогал им обустроиться в областном центре по душевной доброте.Об этом в четверг, 21 декабря, сообщает областное УМВД.
Как рассказали там, по данному факту было возбуждено уголовное дело.
Правоохранителям местный житель заявил что был готов предоставить прописанным жилье, но они отказывались с ним жить.
Стоит отметить, что число желающих помочь мигрантам в Калужской области увеличилось. В частности, калужанка прописала в своей квартире 43 иностранца.