Дунё бўйлаб COVID-19 ҳолатлари сони бир ой ичида 52% га ўсди.
Жаҳон соғлиқни сақлаш ташкилоти ўз ҳисоботида маълум қилишича, ушбу даврда 850 мингдан ортиқ янги касалланганлар рўйхатга олинган. Касалхонага ётқизилганлар сони 23 фоизга ошди – 13 ноябрдан 10 декабргача 118 мингдан ортиқ одам касалхонада ётган.
Энг кўп ҳолатлар Россияда аниқланган – 279,4 минг (ўсиш икки баравардан ортиқ). Инфекциялар сони бўйича биринчи бешликка Сингапур, Италия, Полша ва Австралия ҳам кирди.
Шу билан бирга, коронавирусдан энг кўп ўлим Италияда қайд этилган (510 та ҳолат). Ўлимлар сони энг кўп бўлган уч давлатга Швеция (396) ва Россия (376) киради.

В мире растет число случаев заболевания COVID-19:  за месяц рост составил 52%.
Как сообщила в отчете Всемирная организация здравоохранения, за указанный период было зарегистрировано более 850 тысяч вновь заболевших. Количество госпитализированных выросло на 23% — с 13 ноября по 10 декабря более 118 тысяч человек оказались в больницах.
Больше всего заболевших выявлено в России — 279,4 тысяч новых случаев (прирост более чем в два раза). Еще в топ-5 по числу заражений вошли Сингапур, Италия, Польша и Австралия.
При этом больше всего умерших от коронавируса зарегистрировано в Италии (510 случаев). В тройку стран с наибольшим числом летальных исходов также вошли Швеция (396) и Россия (376).