Қотилликка 450 минг рубль сабаб бўлгани тахмин этилмоқда.
Лариса Залялова “махсус ҳарбий операция”да жанг қилаётган ўғлидан пул олгани тахмин қилинмоқда. Аввалроқ у эри билан ажрашишга қарор қилган. Эрининг сўзларига кўра, аёл ўзига ўзбекистонлик ёш хуштор топган.
Декабр ойининг бошида Лариса ижарага олинган квартирага кўчиб ўтди ва 22 декабрда оила у билан алоқани йўқотди. Полиция ходимлари камералардан унинг хонадонига икки гумонланувчи кирганини, бир неча соат ўтгач, улар аёлнинг жасадини қопларга солиб, уйдан 100 метр узоқликдаги канализация қудуғига улоқтиришганини аниқлаган.
Дастлабки маълумотларга кўра, бу одамлар Й. ва О. исмли ўзбекистонликлар бўлиши мумкин. 22 декабр куни улар Қирғизистонга учишлари керак эди. Татаристон Республикаси Тергов қўмитаси қотиллик (Россия Федерацияси Жиноят кодексининг 105-моддаси) бўйича жиноий иш қўзғатган.

Причиной, по которой в Набережных Челнах двое подозреваемых расчленили женщину, могли стать 450 тыс. рублей.
Жертва Лариса Залялова могла получить деньги от своего сына. Ранее она сообщила ему о том, что решила развестись с отцом. По словам мужа, женщина нашла себе молодого любовника родом из Узбекистана — Ю.
В начале декабря Лариса переехала на съемную квартиру, а 22-го семья потеряла с ней связь. Сотрудники полиции установили по камерам, что в ее квартиру зашли двое подозреваемых — через несколько часов тело женщины они вынесли в пакетах и выбросили в канализационный люк в 100 м от дома.
По предварительным данным, сообщают источники, это могут быть Ю. и его брат О. 22 декабря они могли улететь рейсом до Киргизии. Следственный комитет по РТ возбудил уголовное дело об убийстве (ст. 105 УК РФ).