Москванинг ЦСКА клубининг 20 ёшли ярим ҳимоячиси Аббосбек Файзуллаев 2023/24 йилги мавсумда Россия премьер-лигаси (РПЛ) биринчи ярмининг энг яхши футболчиси деб топилди. Россия терма жамоасининг собиқ ҳимоячиси Максим Боков:
“Ҳозир Файзуллаев чемпионатнинг энг яхши ўйинчиси. Аввалига Аббосбек жисмоний хусусиятлари билан катта таассурот пайдо қилмаган бўлса-да, лекин у боши билан ҳаммани қойил қолдирди. Уни Европага олиб кетишадими ёки йўқми, билмайман, аммо ЦСКАга фойда келтириши аниқ. Файзуллаев армия клубида футболчи сифатида ўсиб боради. Агар у шундай ўйин кўрсатишда давом этса, унга энг яхши клублар қизиқиш билдиришади”, – дейди Боков Матч ТВга.
Эслатиб ўтамиз, ўзбекистонлик ёш истеъдод жорий йилнинг август ойида ЦСКАга кўчиб ўтганди. Бу вақт ичида у армия терма жамоаси сафида барча турнирларда 18 та ўйин ўтказиб, иккита гол урди ва олтита голли узатмани амалга оширди.

20-летний полузащитник московского ЦСКА Аббосбек Файзуллаев — лучший футболист первой половины российской премьер-лиги (РПЛ) сезона 2023/24. Именно так считает бывший защитник сборной России Максим Боков.
«Сейчас Файзуллаев — лучший игрок чемпионата. Сначала Аббосбек не впечатлил физическими данными, но головой он «перебегал» всех. Не знаю, заберут ли его в Европу, но ЦСКА он точно принесет пользу. Файзуллаев в армейском клубе вырастет как футболист. А если будет продолжать показывать такую игру, то им будут интересоваться лучшие клубы, — сказал Боков «Матч ТВ».
Напомним, что молодой талант из Узбекистана перебрался в ЦСКА в августе этого года. За это время он провел 18 матчей за армейцев во всех турнирах, забил два гола и сделал шесть результативных передач.