Санкт-Петербург судлари Янги йил кечаси Невский проспекти яқинида қўлга олинган мигрантларга нисбатан маъмурий ишларни кўриб чиқишда давом этмоқда.
Санкт-Петербургда адлия органлари хориждан келган яна 13 кишини Россиядан депортация қилишга қарор қилди, деб ёзади “Фонтанка” нашри шаҳар судлари матбуот хизматига таяниб. Чет элликлар миграция қонунларини бузганликда айбдор деб топилган.
Уларга беш мингдан етти минг рублгача маъмурий жарима солиниб, Россиядан чиқариб юборишга қарор қилинди. Нашрнинг ёзишича, Санкт-Петербург судлари Янги йил кечаси Невский проспекти яқинида қўлга олинган мигрантларга нисбатан маъмурий ишларни кўриб чиқишда давом этмоқда.
Эслатиб ўтамиз, 1 январь куни эрталаб Шимолий пойтахтда полиция томонидан ҳужжатларнинг миграция қонунчилигига мувофиқлиги бўйича кенг кўламли текширув ўтказилгани маълум бўлди. Муҳожирлар махсус автобусларда полиция бўлимларига олиб кетилган.
Рейд натижасида Янги йил арафасида Шимолий пойтахт марказида 600 дан ортиқ одам қўлга олинди. Ҳуқуқ-тартибот идоралари ходимлари томонидан жами бўлиб ўтган текширув давомида уч мингга яқин аҳоли полиция бўлимларига олиб келинган.

Суды в Петербурге продолжают рассматривать административные дела в отношении мигрантов, задержанных в новогоднюю ночь у Невского проспекта.
В Петербурге судебные органы приняли решение о депортации за пределы России еще 13 человек, приехавших из-за границы, сообщает местное издание «Фонтанка» со ссылкой на пресс-службу городских судов. Иностранцы были признаны виновными в нарушении миграционного законодательства.
Им были назначены административные штрафы от пяти до семи тысяч рублей, а также решено выслать их из России. По информации издания, суды в Петербурге продолжают рассматривать административные дела в отношении мигрантов, задержанных в новогоднюю ночь у Невского проспекта.
Напомним, о масштабной проверке полицией документов на предмет соблюдения миграционного законодательства в Северной столице стало известно утром 1 января. Нарушителей сопровождали в спецавтобусы, а затем доставляли в отделение для дальнейшего разбирательства.
В результате рейда более 600 человек были задержаны в центре Северной столицы в новогоднюю ночь. Всего в ходе проверки сотрудниками правоохранительных органов были проверены и доставлены в отделения полиции около трех тысяч жителей.