2024 йил 2 январ куни соат 18:07 да Калинин тумани милициясига воқеа гувоҳидан Замшина кўчаси, 56-уйдаги кафе ёнида жанжал бўлгани ҳақида хабар келиб тушган.
Воқеа жойига етиб келган ИИБ ходимлари соат 17:40 дан 18:00 гача бўлган вақт оралиғида нотаниш эркак қўшни давлатлардан бирининг фуқароси бўлган мазкур муассасанинг 35 ёшли умумий ишчиси билан жанжаллашиб қолган. Тўқнашув чоғида у чопқи билан мигрантнинг бошига жароҳат етказган.
Ўша куни кечқурун, тахминан ярим соат ўтгач, ушбу жиноятни содир этишда гумон қилиниб, қаҳвахонага кираверишда маст ҳолатда бўлган 48 ёшли маҳаллий фуқаро тезда қўлга олинди.

2 января 2024 года в 18:07 в полицию Калининского района поступило сообщение от очевидца о драке у кафе, что в доме 56 по улице Замшина.
Прибывшие на место происшествия сотрудники полиции установили, что в период между 17:40 и  18:00 35-летний разнорабочий заведения, гражданин одного из государств ближнего зарубежья, повздорил с малознакомым мужчиной. Тот в ходе конфликта достал  мачете и нанес своему оппоненту ранение головы.
Этим же вечером, спустя примерно полчаса, нарядом патрульно-постовой службы у входа в кафе  по подозрению в совершении данного преступления по горячим следам задержан  находившийся в состоянии алкогольного  опьянении 48-летний местный житель.