Тюменда Муравленко кўчасида ўртасида келиб чиққан можарода травматик тўппонча ишлатилгани хабар берилган. ИИВ Тергов қўмитаси матбуот хизмати хабарига кўра, отишма мигрантлар ўртасида содир бўлган.
Можаро иштирокчиларидан бири жароҳат олган ва тиббий ёрдамга муҳтож. “Ҳодисанинг қолган иштирокчиларини қидириш чоралари кўрилмоқда”, — дейилади Тергов қўмитаси хабарида.
Ural Mash телеграм-каналига кўра, беш номаълум шахс “Фольксваген” автомобили ҳайдовчисига ҳужум қилган. Улар унинг ҳовлисидан чиқиш йўлини иккита машина билан тўсиб, кейин отишма бошлаган, шундан сўнг воқеа жойини тарк этишган.
Тюмен вилояти Тергов қўмитасининг Тергов қўмитасининг тергов органлари Россия Федерацияси Жиноят кодекси (қотилликка уриниш) бўйича жиноий иш қўзғатди.
Россия Тергов қўмитаси раиси Александр Бастрикин жиноий иш бўйича терговнинг бориши ва дастлаб аниқланган ҳолатлар ҳақида маълумот беришни топширди.

В Тюмени на ул. Муравленко произошел конфликт, в ходе которого, по предварительным данным, был применен травматический пистолет, сообщается в официальном telegram-канале МВД России. По данным пресс-службы СКР, перестрелка произошла между мигрантами.
Один из участников конфликта получил ранение, ему понадобилась медицинская помощь. «Принимаются меры к розыску остальных участников происшествия», — говорится в сообщении СКР.
По данным telegram-канала Ural Mash, пятеро неизвестных напали на водителя автомобиля марки Volkswagen. Они перекрыли ему выезд со двора двумя машинами, затем начали обстреливать, после чего уехали с места происшествия.
Следственный органы СУ СКР по Тюменской области возбудили уголовное дело по ч. 3 ст. 30, ч. 1 ст. 105 УК РФ (покушение на убийство). Председатель СК России Александр Бастрыкин поручил доложить о ходе расследования уголовного дела и первоначально установленных обстоятельствах.