Россия Федерацияси Президенти ҳузуридаги тадбиркорлар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш бўйича вакил Борис Титов Россия Федерацияси фуқаролари ва чет элликлар ўртасидаги муносабатлар ҳақида ўз фикрлари билан ўртоқлашди. Хусусан, Титов россияликларни муҳожирлардан хорижликлардан қўрқиш асоссиз эканлигини таъкидлади.
“Россия Федерацияси Ички ишлар вазирлигининг статистик маълумотларига кўра, Россия фуқаролари мигрантларга қараганда анча кўп жиноят содир этишади”, дейди Борис Титов. Шу нуқтаи назардан, провокаторларнинг мигрантлар қилаётган жиноятлар ҳақида барча уринишлари Россия Федерацияси халқлари ўртасида тинчлик ва яхши қўшничилик муносабатларини бузишга қаратилган ҳаракатларга ўхшайди.
Россия президенти Владимир Путин миллатлараро ва динлараро тотувликни бузишга уринишларни Россияга хиёнат, деган эди. Бу эса 12 йилдан 20 йилгача озодликдан маҳрум қилиш жазосига лойиқ кўриладиган  давлатга қарши хиёнатдир.
Борис Титов, шунингдек, россияликларни муҳожирлар уларнинг ишини тортиб олишидан қўрқмасликка, балки, ўз билими ва малакаси даражасида ишлашга чақирди. Бундан ташқари, бугунги кунда Россия Федерациясида ишсизлик рекорд даражада паст ва иш берувчилардан иш қидирувчиларга қараганда бир неча баравар кўп таклифлар мавжуд.

Уполномоченный при президенте РФ по защите прав предпринимателей Борис Титов поделился с РИА Новости соображениями по поводу отношений граждан РФ и иностранцев. В частности, Титов призвал россиян не опасаться мигрантов, поскольку страхи перед иностранцами являются безосновательными.
«По статистике МВД РФ, граждане России совершаю куда больше преступлений, чем мигранты», — заявил Борис Титов. В этой связи все попытки провокаторов спекулировать на отдельных нарушениях со стороны мигрантов выглядят как деятельность, направленная на подрыв спокойствия и теплых добрососедских отношений, царящих между многочисленными народами РФ.
Что ждет таких провокаторов, прямо дал понять президент России Владимир Путин. По словам президента, попытки нарушить межнациональное и межрелигиозное согласие — предательство России. То есть речь может идти о государственной измене со всеми вытекающими последствиями в виде лишения свободы от 12 до 20 лет.
Также Борис Титов призвал россиян не опасаться того, что мигранты займут рабочие места, а идти и работать в меру своего образования и квалификации. Тем более, что сегодня безработица в РФ находится на рекордно низком уровне и предложений от работодателей в разы больше, чем ищущих работу.