2023 йилнинг 20 январь куни Уфа барларидан бирида ўзбекистонлик муҳожир нарда ўйини туфайли рақибига пичоқ урди.
Мансур исмли 35 ёшли муҳожир Уфа шаҳридаги барда бир гуруҳ эркакларга қўшилиб нарда ўйнаган. Бироз вақт ўтгач, “ўйиндан ўқ чиқди”. Мансур рақиби Сергейнинг қорнига бир неча марта пичоқ уриб, қочиб кетган.
Мигрант қўлга олиниб, полиция бўлимига олиб кетилган. Унга қурол сифатида фойдаланилган нарсадан фойдаланиб, қасддан баданга оғир шикаст етказиш айби қўйилган.
ОАВ хабарларига кўра, жабрланувчи оғир аҳволда шифохонага етказилган, шифокорлар унинг аҳволини барқарор, деб баҳоламоқда.
2024 йил 4 январда суд ўзбекистонлик муҳожирни олти ярим йилга озодликдан маҳрум қилиш жазоси тайинлади ва жазони қатъий режимли колонияда ўтказишга ҳукм қилди.

В Уфе 20 января 2023 года мигрант из Узбекистана нанес удар ножом своему оппоненту после игры в нарды. Инцидент произошел в одном из кафе города.
35-летний мигрант по имени Мансур подсел в баре к компании мужчин, которая играла в нарды. Через какое-то время произошёл конфликт, который перерос в драку. Мансур достал нож и нанес множество ударов в живот своему оппоненту Сергею, после чего убежал. В итоге Сергея чудом удалось спасти.
Мигрант был задержан и доставлен в отдел полиции. Ему предъявлено обвинение в умышленном причинении тяжкого вреда здоровью, совершенном с применением предмета, используемого в качестве оружия.
По данным СМИ, попал в больницу в тяжелом состоянии, но врачи оценивают его состояние как стабильное.
4 января 2024 года суд приговорил его к шести с половиной годам лишения свободы в колонии строгого режима.