Ҳодисада автобус ва юк машинаси тўқнашиб кетган.
Нижний Новгород вилоятида жиддий оқибатларга олиб келадиган йирик ЙТҲ содир бўлди. Кеча кечқурун Кстово шаҳридаги айланма йўлда автобус ва юк машинаси тўқнашиб кетган. Бироз вақт ўтмай, уларнинг устига енгил машина келиб урилган.
Натижада оғир юк машинаси ҳайдовчиси воқеа жойида вафот этган. Автобусда бўлган яна 11 нафар Ўзбекистон фуқаролари турли даражадаги тан жароҳатлари билан касалхонага ётқизилган. Кейинчалик яна бир жабрланган шахснинг ҳам вафот этгани маълум қилинди. Қутқарувчилар жабрланганларнинг баъзиларини махсус асбоблар ёрдамида автобусдан олиб чиқишга мажбур бўлди.
Дастлабки маълумотларга кўра, фожиага автобус ҳайдовчисининг ноўрин ҳаракати сабаб бўлган, у қарама-қарши йўлга чиқиб кетган ва бошқарувни йўқотган. Воқеа ҳолатлари юзасидан терговга прокуратура қўшилди, деб хабар берилмоқда.

Столкнулись автобус и грузовик.
Крупное ДТП с серьёзными последствиями в Нижегородской области. Минувшим вечером на объездной дороге города Кстово столкнулись автобус и грузовик. Через мгновение в них влетел легковой автомобиль.
В результате водитель большегруза погиб на месте. Ещё 11 человек – граждане Узбекистана, находившиеся в автобусе, госпитализированы с травмами различной тяжести. Позже стало известно, что еще один пострадавший скончался в больнице. Некоторых пострадавших спасателям пришлось доставать из искореженного кузова с помощью специнструментов.
По предварительным данным, трагедия произошла из-за действий водителя автобуса, который выехал на встречную полосу и не справился с управлением. К расследованию обстоятельств ДТП подключилась прокуратура, сообщает “ТВ Центр”.