Санкт-Петербургда 15 нафар муҳожир Россия фуқаролигини қабул қилди ва ўша вақтнинг ўзида чақирув қоғозини олди, деб хабар берган “Фонтанка” нашри.
Тадбир давомида Россиянинг янги фуқаролари Россия Федерацияси Конституциясига риоя қилишга ва мамлакат фуқароси бурчларини, жумладан, давлат мустақиллигини ҳимоя қилишга қасамёд қилишди. Тадбирда миграция хизмати ходимлари иштирок этиб, қасамёд белгиланган тартибда қабул қилинганлигини тасдиқлашди.
Қасамёд қилиш ва паспортлар берилганидан сўнг, Санкт-Петербург гарнизони бўйича Тергов қўмитасининг ҳарбий тергов бўлими вакиллари собиқ хорижликларга чақирув қоғозларини топширдилар.

В Петербурге 15 мигрантов приняли российское гражданство и одновременно получили повестки. Об этом сообщает «Фонтанка» со ссылкой на управление МВД по региону.
Во время мероприятия новые граждане России поклялись соблюдать Конституцию РФ и исполнять обязанности гражданина страны, в том числе и защищать независимость государства. На мероприятии присутствовали сотрудники миграционной службы. Они подтвердили, что принесение присяги проходило в установленном порядке.
После клятв и вручения паспортов представители военного следственного отдела СК по Петербургскому гарнизону вручили бывшим иностранцам повестки.