Чет элликлар ҳудудда қолиш қоидаларини бузган.
Рейд натижалари тўғрисида Россия Ички ишлар вазирлигининг Волгоград вилояти бўйича Бош бошқармаси хабар берган.
“Иностранец” тадбири давомида ҳуқуқ-тартибот идоралари ходимлари томонидан 206 та ҳуқуқбузарлик, жумладан, мигрантларнинг бўлиш ва транзит қоидаларини бузиш ҳолатлари аниқланган. Яна 63 та ҳуқуқбузарлик хорижликлар томонидан меҳнат фаолиятини амалга оширишда қайд этилган. Ҳуқуқ-тартибот ходимлари  томонидан миграция рўйхатидан ўтиш қоидаларини бузиш билан боғлиқ 83 та ҳолат аниқланган. Шунингдек, полиция томонидан ноқонуний миграцияни ташкил этиш билан боғлиқ тўққизта ва наркотик моддаларнинг ноқонуний айланиши билан боғлиқ иккита жиноят аниқланган.
Ички ишлар органлари чет эл фуқароларини Россиядан маъмурий равишда чиқариб юбориш бўйича 37 та қарор қабул қилди.

Иностранцы нарушили правила пребывания на территории.
В Волгоградской области полиция провела с 22 по 26 января профилактическое мероприятие “Иностранец”.
О результатах профмероприятия сообщает ГУ МВД России по Волгоградской области.
В ходе “Иностранца” правоохранители выявили 206 правонарушений, включая нарушения правил пребывания и транзитного проезда мигрантами. Еще 63 правонарушения зафиксированы в осуществлении иностранцами трудовой деятельности. Выявлено 83 случая нарушения миграционного учета принимающей стороной. Полицией также было выявлено девять преступлений, связанных с организацией незаконной миграции, и два – с незаконным оборотом наркотиков.
Органами внутренних дел принято 37 решений об административном выдворении иностранных граждан за пределы России.