Kazinformning xabar berishicha 15 fevral kuni “Astana-Chelyabinsk” yo‘nalishida harakatlanayotgan yo‘lovchi avtobusi «Jaqsi-Yesil-Buziliq» yo‘lidagi Jaqsi qishlog‘i yaqinida buzilib qolgan.
Jaqsi tumani qutqaruvchilari zudlik bilan chaqiruv joyiga yetib brogan va yo‘lda qolib ketgan 64 nafar o‘zbekistonlik yo‘lovchilarni evakuatsiya qilgan, ulardan 17 nafari bolalar bo’lgan.
Yo‘lovchilar Jaqsi qishlog‘idagi 1-sonli o‘rta maktabda joylashgan isinish joyiga olib borilgan. Yo‘lovchilardan hech kim tibbiy yordamga muhtoj bo‘lmagan.
Oldinroq Tashqi mehnat migratsiyasi agentligi sovuq havo tufayli ogohlantirish bilan chiqib, zarurat bo‘lmaganda uzoq masofali yo‘llarga mashinada chiqmaslikni so‘ragandi.

Как сообщает Казинформ, 15 февраля пассажирский автобус, следовавший по маршруту Астана-Челябинск, сломался возле села Джаксы на дороге Джаксы-Есиль-Бузилиг.
Спасатели Джаксинского района оперативно прибыли на место вызова и эвакуировали застрявших на дороге 64  пассажиров из Узбекистана, среди них было 17 детей.
Пассажиров доставили в среднюю школу №1 села Джакси. Никому из пассажиров медицинская помощь не потребовалась.
Ранее Агентство по внешней трудовой миграции обратилось  с просьбой не ездить по дорогам дальнего следования без необходимости в холодную погоду.