Krasnodar o‘lkasi Tergov qo‘mitasining maʼlumotlariga koʻra, 2014-yilning 12-dekabr kuni kechqurun mashinada ketayotgan 22 yoshli o’zbekistonlik muhojir va 28 yoshli krasnodarlik tanish ayol urushib qolishgan. Migrant mashinadan tushib, ayolning boshiga tosh bilan urgan. Ayol olgan tan jarohatlari tufayli voqea joyida vafot etgan.
O‘ldirilgan ayolning jasadi to‘qqiz kun o‘tib yo‘lovchilar tomonidan topilgan. Muhojir esa Rossiyani tark etgani uchun javobgarlikka tortilmay qolgan.
Lekin o‘tgan yilning aprel oyida politsiya 32 yoshli O‘zbekiston Respublikasi fuqarosini Rossiyaga kelganidan keyin hibsga olgan. Migrant aybini to‘liq tan olib ko’rsatma bergan va ayni vaqtda tergov izolyatorida qolmoqda.

По версии следствия, вечером 12 декабря 2014 года на тот момент 22-летний молодой человек и его 28-летняя знакомая на автомобиле злоумышленника направились в сторону дома девушки, в СТ «Горизонт» станицы Елизаветинской.
Между водителем и пассажиркой произошел конфликт на бытовой почве. Тогда мигрант остановил машину и потребовал, чтобы девушка вышла из нее. Когда краснодарка оказалась на улице уроженец Узбекистана последовал за ней. На обочине дороги он нашел камень и ударил им свою знакомую по голове. Девушка от полученной травмы скончалась на месте.
Тело убитой нашли случайные прохожие спустя девять дней после произошедшего. А злоумышленник скрылся от правосудия, уехав из России.
И только в апреле прошлого года полицейские установили личность обвиняемого. Им оказался 32-летний гражданин Республики Узбекистан. Мужчину задержали в октябре на территории Динского района.