Rossiyada onasi hibsga olingani uchun qarovsiz qolgan qizaloqlar Moskvadagi O‘zbekiston elchixonasiga olib kelindi.
Ular tez kunda O‘zbekistonga olib kelinishi aytilmoqda. Buning uchun ularning tergov hibsxonasida saqlanayotgan onasidan tegishli ishonchnoma va rozilik olish qolgan.
Kun.uz manbasining aytishicha, qizlarni O‘zbekistonda qaramog‘iga oluvchi oila aniq emas. Chunki qarindoshlari ularni qabul qilishni istamayapti.
O’zbekiston qonunchiligiga ko’ra, qarindoshlari qarovdan bosh tortgan holda voyaga yetmagan shaxslar “Mehribonlik” uylariga joylashtiriladi.

Девочек, оставшихся без присмотра из-за ареста их матери в России, доставили в посольство Узбекистана в Москве.
Сообщается, что девочки скоро будут перевезены в Узбекистан, так как для возвращения девочек на Родину, оставалось получить доверенность и согласие от матери, содержавшейся под стражей.
Kun.uz, ссылаясь на свой источник, передаёт, в связи с тем, что семья женщины отказалась принимать девочек, остается неизвестным, в какую семью определят несовершеннолетних детей по возвращению в Узбекистан.
По законодательству Узбекистана, в случае, если родственники отказываются принимать детей, то их размещают в домах «Мехрибонлик»