Sankt-Peterburgda Tojikistonning ikki fuqarosi to‘rt muhojirni o‘g‘irlab, ulardan pul undirishda ayblanmoqda.
Tergov ma’lumotlariga ko‘ra, ikki tojikistonlik 2023-yilning may-iyun oylarida to‘rt nafar O‘zbekiston va Tojikiston fuqarolarini o‘g‘irlab, Liflyandskaya ko‘chasidagi ijaraga olingan xonadonga qamab qo‘ygan. U yerda jabrlanuvchilarni kaltaklashgan, shuningdek, jabrlanuvchilarni tahqirlovchi  ma’lumotni tarqatmaslik uchun pul undirishgan. Natijada jabrlanuvchilardan 200 ming rubldan ortiq mablag‘ undirishga erishishgan.
Ikki tojikistonlik hozirda odam o‘g‘irlash, tovlamachilik, o‘g‘irlik, yozishmalar maxfiyligini buzish, pornografik materiallarni tayyorlash va tarqatishda ayblanmoqda. Jinoyat ishi prokuraturaga yuborilgan.

В Санкт-Петербурге двух граждан Таджикистана обвинили в похищении четырех мигрантов и вымогательстве денег.
По версии следствия, в мае-июне 2023 года фигуранты похитили четырех граждан Узбекистана и Таджикистана и заперли их в съемной квартире на Лифляндской улице. Там потерпевших избивали, а также вымогали деньги за нераспространение компрометирующих потерпевших сведений. В результате иностранцы получили более 200 тысяч рублей.
Фигурантам вменяются статьи о похищении человека, вымогательстве, краже, нарушении тайны переписки, незаконном изготовлении и обороте порнографических материалов. Уголовное дело направлено в прокуратуру.