Ikki maktab o‘quvchisi peterburglik erkakni kaltaklab, o‘ldirib qo‘yishdi. “Fontanka” nashri bezorilardan biri O‘zbekiston fuqarosi ekanligini iddao qilgan.
Peterburg markazida ertalab soat 6 da sayr qilayotgan 48 yoshli erkakni ikki notanish yigit kaltaklagan. Peterburgning San-Galli bog‘ida sayr qilayotgan erkak shoshilinch xizmatni chaqirishga ulgurgan.
Voqea joyiga yetib kelgan politsiya erkakning joni uzilib bo‘lganini qayd etgan. Zo‘ravonlar peterburglik kishining qiymatli narsalariga tegishmagan va hech narsasini o‘g‘irlashmagan.
Tezkor qidiruv natijasida erkakni kaltaklab, o‘ldirib qo‘yganlar 15 yoshli ikki maktab o‘quvchilari ekani aniqlangan. Ularning biri O‘zbekiston fuqarosi. Ikkisi ham Peterburgning Kirov tumanida istiqomat qilishadi.

Прогулка в центре Петербурга закончилась гибелью для жителя Невского района города. Он смог набрать номер экстренной службы, но до приезда помощи не дожил. Об этом стало известно ИА «Агентство журналистских расследований» (АЖУР) 20 марта.
О нападении 48-летний петербуржец сообщил накануне в половине шестого часа утра. Он успел рассказать о незнакомцах, которые избили его в саду Сан-Галли на Лиговском проспекте и сбежали. Корысти в действиях нападавших, судя по всему, не было: ничего ценного у пострадавшего не отняли.
Подоспевшие на место полицейские нашли мужчину на скамейке. Он был уже мёртв.
Подозреваемых искали недолго. В тот же день на проспекте Ветеранов были задержаны двое 15-летних школьников. Оба живут в Кировском районе города. Один учится в восьмом классе местной школы, второй — девятиклассник с гражданством Узбекистана.