Moskvaning Shcherbinskiy sudi Kommunarka politsiya bo’limining sobiq boshlig’i Andrey Turgenevni tergov hibsxonasiga qamab qo’ydi.
U xudbinlik yoki shaxsiy manfaatlar uchun mansab vakolatlarini oshirib yuborishda ayblangan.
“Kommersant” Turgenev va Kommunarskiy politsiya bo‘limi katta inspektori Vadim Magan hibsga olingani haqida xabar berdi. Gazetaning huquq-tartibot idoralaridagi manbasiga ko‘ra, ular noqonuniy migratsiyani tashkil qilishda gumon qilinmoqda.
Aniqlik kiritilishicha, 2022-yil 1-yanvardan 31-avgustgacha Turgenev va Magan mingdan ortiq xorijlikni haq evaziga ro‘yxatdan o‘tkazgan, Rossiyaga kelgan fuqarolar esa ko‘rsatilgan manzillarda haqiqatda yashamagan.

Щербинский суд Москвы заключил в СИЗО бывшего начальника отдела полиции «Коммунарский» Андрея Тургенева. Ему вменяют превышение должностных полномочий из корыстной или личной заинтересованности.
Накануне «Коммерсант» сообщал о задержании Тургенева и старшего инспектора ОВД «Коммунарский» Вадима Магана. По информации источника газеты в правоохранительных органах, их подозревают в организации незаконной миграции. Уточнялось, что с 1 января по 31 августа 2022 года Тургенев и Маган за вознаграждение фиктивно поставили на миграционный учет более тысячи иностранцев, при этом приехавшие в Россию граждане фактически по указанным адресам не проживали.