O‘zbekistonning Moskvadagi Elchixonasi 2024-yil 8-aprel kuni Samara viloyatida sodir bo‘lgan baxtsiz hodisa natijasida halok bo‘lgan o‘zbekistonlik fuqarolarining oila a’zolari va yaqinlariga chuqur hamdardlik bildirdi.
Hodisa tufayli 66 yo‘lovchi bo‘lgan avtobusdagi ikki nafar hamyurtimiz halok bo‘ldi, 20 ga yaqin kishi jarohat oldi va tibbiyot muassasalariga joylashtirildi.
Zarur yordam ko‘rsatish maqsadida O‘zbekistonning Rossiyadagi elchisi va Qozon shahridagi Bosh konsullik xodimlari voqea joyiga yetib borishdi.
Elchixona diplomatlarimiz Samara viloyatidagi tegishli tashkilotlar bilan yaqindan hamkorlik qilayotgani va vaziyat alohida nazorat ostida ekanini ma’lum qilgan.

Посольство Узбекистана в Москве выразило глубочайшие соболезнования членам семей и родственникам граждан Узбекистана, погибших в результате ДТП в Самарской области 8 апреля 2024 года.
В результате происшествия два человека погибли, около 20 человек получили травмы и были госпитализированы.
В целях оказания необходимой помощи на место происшествия прибыли посол Узбекистана в России и сотрудники Генерального консульства в городе Казань.
В посольстве сообщили, что наши дипломаты тесно сотрудничают с соответствующими организациями Самарской области и ситуация находится под особым контролем.