Taksi rangiga bo‘yalgan “Solaris” mashinasida 4 nafar erkak o‘zbekistonlik yigitga pichoq va to‘pponcha bilan tahdid qilib, 800 ming rubl undirishmoqchi bo‘lgan. Biroq o‘zbekistonlikda buncha pul yo‘qligini bilishgach, cho‘ntagidagi 20 ming rublni va bank kartasidagi 40 ming rublni talab qilishgan. Yigitning pullaridan tashqari uning qo‘lidagi 60 ming rubllik telefoni ham tortib olingan.
Talon-tarojlikdan so‘ng noma’lum kimsalar o‘zbekistonlik yigitni qo‘rqitib, tahdid bilan tungi soat 23:00 gacha mashinada olib yurib, so‘ng Lomonosov tumanidagi Novoselye qishlog‘i yaqinida qoldirib ketishgan.
Politsiya mazkur voqea yuzasidan to‘rt nafar qirg‘izistonlikni qo‘lga olgan. Qirg‘izistonliklar Rossiyada noqonuniy yurgani aniqlangan.
Ularga ma’muriy bayonnomalar tuzilib, hibsga olinishgan. Jinoiy ish ochish masalasi ko‘rib chiqilayotgani haqida ma’lumot bor.

Полиция Петербурга возбудила уголовное дело по статье о разбое после обращения в 23-летнего гражданина Узбекистана. Молодой человек рассказал сотрудникам правоохранительных органов историю своего похищения.
Как пишет «Фонтанка» 25 апреля, на парковке ТРК «Норд» четверо неизвестных силой усадили потерпевшего в брендированную машину такси. Мужчины были вооружены ножом и пистолетом, поэтому молодой иностранец спорить с ними не рискнул.
В «Солярисе» у него начали требовать 800 тысяч рублей. Таких денег у заявителя не было. Он отдал неизвестным 20 тысяч рублей наличкой и еще 40 тысяч перевел на карту. После этого вооруженные мужчины отняли у него телефон за 60 тысяч и куда-то повезли. Отпустили молодого человека только в одиннадцать вечера, высадив у поселка Новоселье в Ломоносовском районе.
В связи с этим инцидентом оперативники задержали двух подозреваемых. Обоим по 21 году, оба приехали из Киргизии. На товарищей оформили протоколы о нарушении режима пребывания в РФ и поместили в камеру.