Rossiyaning Omonatlarni sug’urtalash agentligi ma’lumotlariga ko’ra, Qiwi bank lisenziyasi olib qo’yilganidan keyin pul avval bankda omonat hisobini ochganlarga qaytarilgan. Undan keyin oddiy hisob, raqamli hamyon va pul tizimlariga navbat keladi.
Qiwi bankka qarashli “Contact” pul tizimidan pul yuborib, ololmay qolgan muhojirlarning pullari tegishli ariza to’ldirilgan bo’lsa iyundan avgust oyi oxirigacha qaytarilishi ma’lum qilindi.
Pulni qaytarish uchun yuborilgan arizalarning maqomini 8-800-200-08-05 raqamiga qo’ng’iroq qilib bilish mumkin. Telefon qilganda pulni qaytarish uchun yuborilgan arizada barcha hujjatlar yetarlimi deb so’raladi. Agar qo’ng’iroq qilishning imkoni bo’lmasa Qiwi bankning Moskvadagi ofisiga borish kerak.
Agar yuborilgan arizaga biror hujjat yetishmayotgan bo’lsa, bu haqida aytiladi. Yetmayotgan hujjatni ushbu manzilga (Павелецкая набережная 8 стр 1) olib borish kerak bo’ladi. Yoki telefon orqali pochtadan aytilgan manzilga yuborish kerak.
Pullarni qaytarish uchun ariza topshirmagan muhojirlar avval tegishli arizani to‘ldirib topshirishlari kerak.

По данным Российского агентства по страхованию вкладов после отзыва лицензии Qiwi банка, деньги в первую очередь возвращены тем, у кого были вклады в банке. Теперь настала очередь возвращения денег тем, у кого были обычные счета, электронные кошельки. Заодно  деньги вернут и тем, кто воспользовался системой денежных переводов Contact .
Стало известно, что деньги отправленные через систему Contact  активно начнут  возвращать с июня по август.
Для возвращения денег необходимо подать требование (заявление) в установленной форме. После чего необходимо узнать статус своего заявления по телефону 8-800-200-08-05. Если нет возможности позвонить, то следует пойти в офис Киви Банка в Москве.
Если в поданном заявлении отсутствует какой-либо документ, об этом будет сообщено по телефону или при посещении. Недостающий документ нужно будет отнести по адресу Павелецкая набережная, 8, стр. 1. Либо отправить почтой по адресу, который можно узнать по указанному телефону.
Мигрантам, не подавшим требование (заявление) на возврат денег по системе Contact необходимо сначала заполнить заявление и направить по адресу  117648, г. Москва,  мкр. Чертаново Северное, д. 1А, корп. 1.