Moskva yaqinidagi kafe yaqinidagi avtoturargohda xotinini bosib ketgan erkak oilasini saqlab qolmoqchi bo‘lganini aytgan. Uning so‘zlariga ko‘ra, u xotinini yaxshi ko’rgan, lekin ayol undan ajrashishni istagan.
Ularning egizak oʻgʻillari ayni paytda ota-onasi bilan Oʻzbekistonda. Erkak ham qilgan ishidan juda pushaymon ekanini aytgan.
Eslatib o‘tamiz, 26 may kuni Minsk shossesidagi kafe yaqinida erkak mashinasi bilan xotinini bosib o‘tgan edi. Jabrlanuvchi mashina urib ketganidan so‘ng og‘ir jarohatlar bilan kasalxonaga yotqizilgan. Keyinroq ayol kasalxonada vafot etgan. Mojayskda yashovchi gumonlanuvchiga nisbatan jinoiy ish ochildi. Keyinroq internetda hujumchi jabrdiydasini bosgan lahzani aks ettiruvchi video chop etildi.
Jabrlanuvchining dugonasi erkak ayolini doimo kaltaklaganini aytgan. Uning so’zlariga ko’ra, ayol erini ko’p marta tashlab ketmoqchi bo’lgan, ammo u qo’yib yubormagan.
Migrantlar o‘zga yurtga ayolini ham olib ketishi kerakmi? Ayrim muhojirlar o‘z yurtida tinch yashagan oilalar ham muhojirlikda turli sabablar bilan ajrashib ketayotgani, ba’zan yuqoridagidek mash’um voqealar ham yuz berayotganini yozishadi.

Переехавший жену на парковке у подмосковного кафе мужчина заявил, что хотел вернуть возлюбленную ради сохранения своей семьи, сообщил Telegram-канал SHOT. Он заверил, что любил супругу, но девушка пыталась уйти от него.
Собеседник канала отметил, что сыновья-двойняшки в настоящее время находятся с его родителями в Узбекистане. Мужчина также заявил, что очень раскаивается в содеянном.
Ранее сообщалось, что 26 мая на трассе М-1 возле кафе на Минском шоссе мужчина на автомобиле переехал свою жену. Пострадавшую госпитализировали с переломами и тяжелыми травмами головы после наезда автомобиля. Позже девушка скончалась в больнице. Против подозреваемого жителя Можайска возбудили уголовное дело. Позже в Сети было опубликовано видео с моментом наезда злоумышленника на свою жертву.
Подруга погибшей рассказала, что мужчина, сбивший насмерть жену, постоянно ее избивал. По словам собеседницы издания, девушка много раз пыталась уйти от него, но тот ее просто не отпускал. Подруга отметила, что в семье погибшей происходил «настоящий абьюз».