Borisovkaning Podolsk qishlog‘ida politsiya qurilayotgan “Novaya Shcherbinka” turar-joy majmuasida reyd o‘tkazdi. U yerda xodimlar qo‘shni davlatlardan 218 nafar qoidabuzarni aniqladilar – 93 nafar migrant hududda patentsiz ishlagan, 127 nafari esa Rossiyani vaqtida tark etmay, mamlakatda qolgan.
Moskva viloyati politsiyasi ma’lumotlariga ko’ra, 56 nafar tashrifchi mamlakatdan chiqarib yuboriladi, qolganlari 5 mingdan 40 ming rublgacha jarima to’laydi.
Olib borilgan tezkor-qidiruv tadbirlari natijasida politsiya noqonuniy faoliyat tashkilotchisi – Markaziy Osiyo davlatlaridan birida tug‘ilgan 28 yoshli shaxsni aniqlagan. Unga nisbatan “Davlat chegarasini noqonuniy kesib o‘tish” moddasi bo‘yicha ish qo‘zg‘atilgan.

56 приезжих выдворят из страны, остальные заплатят штрафы.
В подольской деревне Борисовка полицейские пришли с рейдом на строящийся ЖК «Новая Щербинка». Там сотрудники нашли 218 нарушителей из ближнего зарубежья — 93 мигранта работали на территории региона без патента, а 127 человек уклонились от выезда за пределы России по истечении срока пребывания.
56 приезжих выдворят из страны, остальные заплатят штрафы от 5 до 40 тысяч рублей, сообщает подмосковная полиция.
«В результате оперативно-розыскных мероприятий полицейскими установлен организатор незаконной деятельности – 28-летний уроженец одной из стран Центральной Азии». На него возбуждено дело по статье «Незаконное пересечение Государственной границы».