Hodisa 30-may kechasida yuz bergan. Sofiyskaya ko‘chasida joylashgan 44-uy atrofida to‘rt nafar shaxs, shu jumladan bir tanishi, uni Cherry Tigo7 Pro avtomobiliga majburlab o‘tqazib, Myaglovo qishlog‘iga olib borishgan. Qishloqda uni do‘pposlab, mobil telefonini va 15 ming rubl miqdoridagi pulini tortib olishgan, natijada 25 ming rubl miqdorida zarar yetkazilgan.
Talafot ko‘rganidan keyin, hujumchilar uni o‘z uyiga qoldirib ketishgan. Tibbiy ko‘rikdan so‘ng, erkakning burni sinib, bosh miyasi chayqalishi ro‘y bergani aniqlangan. Ayni vaqtda ushbu jinoyat yuzasidan ish qo‘zg‘atilishi ko‘rib chiqilmoqda.

32-летний уроженец Узбекистана заявил в полицию об ограблении. Подробности сообщили в пресс-службе ГУ МВД России по Санкт-Петербургу и Ленинградской области.
Инцидент произошел около полуночи 30 мая. Около дома №44 по Софийской улице четверо мужчин, среди которых один был знакомый, затолкали его в «Черри Тиго7 про» и увезли за город, в поселок Мяглово. Там избили, отобрали мобильник и 15 тысяч наличкой. Общий ущерб составил 25 тысяч рублей.
«После мужчину привезли домой, а сами скрылись в неизвестном направлении. Врачи диагностировали у пострадавшего перелом носа и сотрясение мозга. Решается вопрос о возбуждении уголовного дела», — сообщили в ведомстве.