Nevskiy tumanida rolikli konkida uchayotgan besh yoshli bola kutilmaganda yo‘l qismiga chiqib ketdi va uni mashina urib yubordi. Voqea Belishev ko‘chasidagi 8-uy yaqinida, bolant nazoratsiz qoldirgan ota-onaning ko‘z o‘ngida sodir bo‘lgan.
Guvohlarning so‘zlariga ko‘ra, bola ota-onasining yonida rolikda uchayotgan va to‘satdan piyodalar o‘tish joyidan katta yo‘lga tushib ketgan. O‘sha vaqtda uni Podvoyskiy ko‘chasi tomon harakatlanayotgan “Xyunday Solyaris” rusumli avtomashina urib yuborgan. Haydovchi O‘zbekiston fuqarosi bo‘lgan 51 yoshli erkak, dastlabki maʼlumotlarga ko‘ra, u yo‘l harakati qoidalari va migratsiya qonunchiligini buzgani aniqlanmagan.
YTHdan so‘ng bolaning ahvoli o‘rtacha og‘ir deb baholanib, u zudlik bilan shifoxonaga yetkazilgan. Hozirda politsiya voqeaning barcha holatlarini o‘rganmoqda.
Xabarning ostida qoldirilgan izohlar orasida foydalanuvchilar turli fikrlarni bildirgan. Millatchilikka qorishgan, migrantofob izohlar bilan birga voqeaga teran ko‘z bilan qaragan foydalanuvchilar ham borligini ko‘rish mumkin. Masalan, Tatyana ismli tarmoq foydalanuvchisi boladan ko‘ra haydovchiga ko‘proq achinishini aytgan bo‘lsa, Yekaterina Rijova, bu vaziyatda voqeaning barcha ishtirokchilari: ota-ona, bola va haydovchining barchasi hamdardlikka loyiq, deb hisoblaydi. DJ-Kapitan nikli fuqaro esa bu holatda  haydovchining millati muhim emasligi, uning aybi yo‘qligini aytib, unga hamdardlik bildirgan.

Авария произошла у дома 8 по улице Белышева накануне в девятом часу вечера. Пятилетний ребенок катался на роликах по тротуару под присмотром родителей. В какой-то момент он выехал на дорогу и оказался вне зоны пешеходного перехода.
Родители не успели среагировать, и мальчик попал под колеса «Хёндэ Соляриса», ехавшего в направлении улицы Подвойского. За рулём был 51-летний гражданин Узбекистана. По предварительной информации, на нарушении ПДД и миграционного законодательства в последнее время он не попадался.
Ребенка увезли в больницу в состоянии средней степени тяжести. Все обстоятельства ДТП выясняет полиция.
Среди комментариев, оставленных к новости, пользователи высказывают разные мнения. Татьяна призналась, что ей больше жаль водителя, чем ребенка. Екатерина Рыжова отметила, что в данной ситуации сочувствия заслуживают все участники происшествия: родители, ребенок и водитель. DJ-Kapitan настаивает на том, что национальность водителя не имеет значения, и сочувствует ему, поскольку он попал в сложную ситуацию по не своей вине.